Ponoć w TYM wieku nie wypada już robić selfie

Martyna Kraus 22.07.2016
Hilary Clinton robi selfie
Fotografia: East News

Może to i są kolejne dziwne badania, ale mogą dać nam do myślenia. 

Brytyjczycy uważają, że w wieku 34 lat należy przestać robić selfie.

Wynika tak z sondażu, który został przeprowadzony na ulicach największych miast Wielkiej Brytanii przez Retire Savvy. Dla wielu osób to z pewnością dość zaskakujący wynik i restrykcyjne ograniczenie wiekowe. Spójrzmy prawdzie w oczy - ludzie po trzydziestce na pewno nie czują się starzy i nie zamierzają się w niczym ograniczać. A już na pewno nie w kwestii używania smartfonów. 

Większość osób zdaje sobie sprawę, że robienie selfie nie ma żadnego związku z wiekiem, a raczej z poziomem zakochania w samym sobie. Ewentualnie chęcią zaimponowania innym. Świetnym przykładem tego pierwszego jest 36-letnia Kim Kardashian, która całkiem niedawno wpadła na pierwszorzędny pomysł. Gwiazda znana z tego, że jest znana, wydała album z selfie. Podobno są w nim zdjęcia, które nigdy wcześniej nie były nigdzie pokazywane (czyli na jej Instagramie, Facebooku, Snapchacie itd.). W sumie to nawet jest to ciekawe, ponieważ wydaje się, że celebrytka dzieli się ze światem każdą chwilą swojego życia.

Kim Kardashian i Kanye West robią selfie
Fotografia: East News

Niby niewinne, a tak naprawdę...

Jeśli chodzi o imponowanie innym, to trzeba zastanowić się nad obecnością w anglojęzycznej wersji Wikipedii strony zatytułowanej "Lista wypadków i śmierci spowodowanych przez robienie selfie". Powinniśmy na poważnie rozważyć szkodliwy wpływ na otoczenie, kiedy sami robimy sobie zdjęcie. Listę zaczęto tworzyć w 2014 roku i zanotowano przypadki osób, które w celu zrobienia selfie, wchodziły na dach pociągu, wspinały się na mosty, wchodziły na tory kolejowe, cykały fotki prowadząc samochód czy motor, nie mówiąc już o spadaniu w przepaść.

W Japonii obowiązuje powszechny zakaz używania selfie sticków na stacjach kolejowych, a nie zastosowanie się do niego grozi kara pieniężna. Ciekawe, kiedy wprowadzony zostanie zakaz gry w Pokemon Go w centrum dużych miast i ile osób do tego czasu zostanie potrąconych przez tramwaj. Ale to już temat na zupełnie inny artykuł.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów