Ponad 200 tysięcy osób oglądało 37. galę KSW na Facebooku. Polsat zapowiedział pozwy

Katarzyna Mordalska 05.12.2016
Popek i Pudzian
Fotografia: East News

Walkę dostępną w systemie pay-per-view można było obejrzeć za darmo dzięki licznym streamingom na Facebooku.

Walka Popek vs. Pudzian nie przestaje wzbudzać emocji. Nie tylko ze względu na zapowiadany z początku widowiskowy charakter starcia, nawet nie w związku z licznymi memami i innymi odpowiedziami internautów na wynik spotkania, ale także na skutek wątpliwości natury prawnej dotyczących streamingów.

37. edycję Gali KSW można było obejrzeć po uprzednim wykupieniu dostępu u operatora. Wysokość opłaty wynosiła 40 złotych, a wśród osób, które zdecydowały się ponieść koszty pay-per-view, znaleźli się wspaniałomyślni ryzykanci. W kluczowym momencie, czyli na kilkanaście minut przed najbardziej wyczekiwaną walką Pawła "Popka" Mikołajuwa z Mariuszem "Pudzianem" Pudzianowskim, na Facebooku pojawiły się relacje na żywo.

Polsat zawiadamia o przestępstwie

Wystarczyło włączyć aplikację z uruchomioną opcją, która umożliwia relację w czasie rzeczywistym, by płatną transmisję udostępnić szerszej publiczności. Najpopularniejszy streaming zgromadził około 250 tysięcy widzów, ale powstało wiele innych relacji, które oglądało od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób.

Jest to jawne łamanie prawa, więc nie zostawiamy takich spraw bez wyjaśnienia. Tak było i wczoraj. Na nasze wezwanie m. in. popularna transmisja na FB została usunięta. Ponadto do odpowiednich organów wystosujemy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – komentuje dzień po walce w rozmowie z serwisem Natemat.pl Olga Zomer, rzecznik prasowa Polsatu.

Polsat szacuje swoje straty nawet na 8 milionów złotych. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, gdyż większość internatów obejrzała walkę, ponieważ pojawiła się taka okazja. Zapewne niewielu z nich zdecydowałoby się na wykup dostępu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów