Polski rolnik, który szuka żony, mógłby wyglądać jak jeden z tych z francuskiego kalendarza Freda Goudona

Katarzyna Mordalska 06.12.2016
francuscy rolnicy
Fotografia: www.fredgoudon.blogspot.com

Fred Goudon sfotografował francuskich rolników w hołdzie dla ich pracy.

Po ubiegłorocznym kalendarzu, na kartach którego gościli seksowni strażacy, przyszedł czas na uhonorowanie przedstawicieli innego, mniej docenianego zawodu. W tej edycji fotograf Fred Goudon zdecydował się na uwiecznienie rolników.

Le Calendrier des Agriculteurs jest hołdem dla często niedocenianego zawodu. Wszyscy z nich włączyli się do zabawy w seksowne pozowanie, aby w ten sposób promować wysiłek i poświęcenie, z którymi rolnicy borykają się nieprzerwanie w swojej ciężkiej pracy – pisze na swoim blogu www.fredgoudon.blogspot.com autor kalendarza.

Fred Goudon pochodzi z Cannes, obecnie mieszka w Paryżu, a swoją przygodę z fotografowaniem rozpoczął jako kilkunastolatek, który od ojca w prezencie urodzinowym otrzymał aparat. Jego kariera nabrała rozpędu, kiedy w 2006 roku wykonał zdjęcia do kalendarza Dieux du Stade z półnagimi członkami krajowej francuskiej drużyny rugby.

Farmer w formie

Do współpracy ze sportowcami powrócił w 2013 roku i został autorem zdjęć do kolejnych trzech odsłon kalendarza. Artysta wyspecjalizował się w męskim pół-akcie, najczęściej w czarno-białych kolorach. W takiej samej stylistyce utrzymywany jest Le Calendrier des Agriculteurs, czyli tegoroczny kalendarz z francuskimi rolnikami.

Projekt był realizowany w prawdziwych gospodarstwach rolnych na terenie całej Francji, by ostateczny efekt był jak najbardziej realistyczny. Sesja odbywała się między innymi na terenie Normandii, Prowansji i Szampanii. Niedawno swoją premierę miał kalendarz Pirelli, w którym zjawiskowe artystki pokazały się bez makijażu. Chyba możemy uznać, że przystojni mężczyźni w naturalnym otoczeniu stanowią ciekawą odpowiedź.

Kalendarz na 2017 jest dostępny na Amazonie i kosztuje około 135 zł.

Zobacz zdjęcia z Le Calendrier des Agriculteurs Freda Goudona

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów