Jest najszybciej rapującym artystą na świecie. Codziennie walczy o to, by wstać z łóżka

Magdalena Barszczak 17.05.2019
Daniel Ciupryk, czyli MC Silk
Fotografia: Instagram.com/mc_silk/

Daniel Ciupryk, czyli MC Silk od wielu lat zmaga się z tajemniczą chorobą. 

MC Silk to najszybciej rapujący artysta na świecie. Na Youtubie ma miliony odsłon, ale nagrywa tylko jeden teledysk rocznie. Resztę czasu przeznacza na walkę z nieuleczalną chorobą.

Styl Daniela Ciupryka określa się mianem fast rappingu. Jego klip "Rap Nobody faster than Rap God", w którym śpiewa w 7 językach, był wyświetlony w sieci ponad 14 milionów razy. Fani z całego świata gratulują mu dykcji i lingwistycznych umiejętności.

MC Silk o walce z nieuleczalną chorobą

MC Silk nie może całkowicie oddać się swojej pasji, czyli rapowaniu. Częstszą pracę uniemożliwia mu zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK). To nieuleczalna choroba prowadząca do stopniowego usztywniania kręgów.

Kiedy dowiedział się o chorobie, miał 12 lat. Zjadł w szkole przeterminowaną zapiekankę i zapadł na czerwonkę. Zaczęło się od utykania i bólu w pachwinie. Przestał chodzić i wykręcał się z bólu.

Zobacz także:  Ujawniono przyczynę śmierci znanego rapera! Nie popełnił samobójstwa?

Każdego dnia raper prowadzi nierówną walkę z chorobą. Artysta i jego bliscy opowiedzieli w rozmowie z "Dużym Formatem" o tym, jak wygląda dzień 38 latka.

Daniel nastawia sobie budzik, by wstać w nocy i się porozciągać, bo inaczej rano się nie podniesie. Wstawanie zajmuje mu dwie godziny, musi podpierać się rękami – zdradziła partnerka rapera.

Każdego dnia MC Silk wykonuje katorżnicze ćwiczenia fizyczne po to, by móc stanąć na nogi. Inaczej całkowicie by zesztywniał.

Wyobraź sobie, że codziennie masz kaca. Codziennie przez 27 lat. I choć wieczorem znów czujesz się trochę lepiej i masz nadzieję, że przejdzie, to niestety – rano znów budzisz się z kacem. Tak się czuję. Jakbym miał 80 lat. Moment załamania mam każdego dnia. No ale nie położę się i nie będę czekał na śmierć. Zakodowałem sobie, że jestem sprawny, i jak będę ćwiczył, to nie zesztywnieję – mówi MC Silk.

Gratulujemy takiej postawy!

Zobacz także: Kamil Nożyński u Wojewódzkiego szczerze o narkotykach w polskim show-biznesie

Jak dobrze znasz polskie teledyski? Sprawdź się!

Rozwiąż quiz

Czy rozpoznasz polski teledysk po jednym kadrze? Średni wynik to 5 punktów

Teledysk
Fotografia: YouTube/Paweł Domagała

1. Ten teledysk ma już ponad 50. milinów wyświetleń. Mowa o piosence:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów