Polski fotograf laureatem konkursu World Press Photo 2020! Jego zdjęcie jest poruszające

Paulina Ermel 17.04.2020
Aparat fotograficzny
Fotografia: Eastnews

To pierwsze zdjęcie, jakie Tomek Kaczor kiedykolwiek wysłał na konkurs. Wygląda na to, że zadebiutował i od razu został doceniony za swoją pracę!

Mamy dla was doskonałą wiadomość! Polski fotograf Tomek Kaczor został laureatem konkursu World Press Photo 2020 w kategorii "Portret Roku". Nominowany był jednak także w kategorii "Zdjęcie Roku"!

Artysta otrzymał to prestiżowe wyróżnienie za swoją pracę, na której uwiecznił wyraz twarzy zrezygnowanej piętnastoletniej Ormianki. Musicie zobaczyć ten przejmujący portret.

Polski fotograf laureatem konkursu World Press Photo 2020

Polak wygrał w konkursie World Press Photo 2020 dzięki fotografii przedstawiającej 15-letnią Ormiankę Ewę w ośrodku dla cudzoziemców w Podkowie Leśnej-Dębaku. Ewa wraz z rodziną czeka aż przyznanie zostana jej pomoc w naszym kraju. Na twarzy młodej kobiety maluje się rezygnacja i to właśnie uchwycenie tych emocji zagwarantowało Tomkowi Kaczorowi wygraną.

Ewa pochodzi z Armenii. Jest uchodźczynią. Zdjęcie zrobił jej Tomek Kaczor w czasie, kiedy Ewa wybudzała się. Ewa cierpiała na syndrom rezygnacji - chorobę, która z powodu braku poczucia bezpieczeństwa, olbrzymiego stresu i traumy dotyka dzieci uchodźców. Przez 8 miesięcy Ewa nie jadła, nie mówiła, nie otwierała oczu, zapadła w "sen" - czytamy na facebookowym profilu Fundacji Chlebem i Solą, w której Tomek Kaczor udziela się jako wolontariusz, robiąc zdjęcia.

Kaczor otrzymał nagrodę w kategorii "Portret Roku". Zdjęcie znalazło się m.in. na okładce czerwcowego wydania "Dużego Formatu" i towarzyszyło reportażowi "Dzieci śpią ze strachu".

Jak wam się podoba praca konkursowa?

Polak zrobił telefonem niezwykłe zdjęcie Radomia. Tym właśnie zachwycił przedstawicieli marki Apple!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów