"Polski Banksy" objawił się w Warszawie. "Ostatnia Wieczerza" zamiast zakazu wjazdu

Magdalena Barszczak 12.02.2019
Obraz "Ostatnia wieczerza" na znaku drogowym w Warszawie
Fotografia: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Internauci zastanawiają się, kim jest tajemniczy streetartowiec.

Czyżby w Warszawie objawił się właśnie "polski Banksy"? W stolicy na znaku zakazu wjazdu mieszkańcy wypatrzyli "Ostatnią Wieczerzę" Leonarda da Vinci. Zdjęcie niecodziennego malunku jest chętnie udostępniane w polskich mediach społecznościowych i nie tylko! Już usłyszał o nim świat za sprawą facebookowego profilu Street Art Globe, skupiającego ponad 4 mln miłośników street artu.

Tajemniczy streetartowiec grasuje w Warszawie!

Artysta z białej kreski na czerwonym tle zrobił stół dla Jezusa i 12 apostołów, a na blacie namalował chleb – wszystko zgodnie z pierwowzorem. Zdjęcie nietypowo udekorowanego znaku drogowego powstało na Mokotowie przy ulicy Narbutta, a jego autorem jest Michał Wojtas, odpowiedzialny za projekt "Notatki Fotograficzne".

Warszawiacy donoszą, że zakazów wjazdu, przerobionych na wzór "Ostatniej wieczerzy", jest więcej. Jak donosi metrowarszawa.gazeta.pl, mieszkańcy zauważyli je także przy ulicy Asfaltowej i na Saskiej Kępie.

Zdjęcie malunku tak się spodobało, że zostało docenione przez serwis Street Art Globe, międzynarodowy portal dla wielbicieli sztuki ulicznej. Post ze zdjęciem "Ostatniej Wieczerzy" na Facebooku zebrał tam ponad 10 tys. polubień i 2 tys. udostępnień

Kim jest tajemniczy streetartowiec, nie wiadomo. Fotograf Michał Wojtas ma jednak pewną wskazówkę. To ktoś, kto podpisuje się tajemniczym znakiem, który pojawił się na zakazie.

Dzieło artysty nie wszystkim przypadło do gustu. Niektórzy narzekają na dewastowanie zakazów wjazdu i przestrzegają przed wypadkiem. Zwolennicy street artu bronią jednak malunku, dodając, że nie zmienia kształtu ani koloru znaku.

Jak wam się podoba dzieło "polskiego Banksy'ego"?

Zobacz także: Ellen Page w Polsce! Aktorka udostępniła zdjęcia z pobytu w Warszawie

Polka fotografuje styl życia, podróże i uliczne kadry. Jej prace doceniły już duże marki

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów