14.06.2017 14:46

Pracownica Avonu zwolniona po tym, jak zachorowała na raka? Firma tłumaczy

Pocieszający jest fakt, że firma wyciągnęła odpowiednie wnioski i stara się naprawić wyrządzoną szkodę. 

Screen z Facebooka Patrycji Frejowskiej i strony Avon

Fotografia: www.facebook.com/papryka /

Patrycja Frejowska, była pracownica Avon, kilka dni temu na Facebooku opublikowała post, z którego wynikało, że zatrudniająca ją firma podziękowała jej za współpracę chwilę po tym, gdy oznajmiła, że choruje na raka piersi i musi skorzystać z urlopu zdrowotnego. Oficjalny powód zwolnienia to "niewystarczający poziom multitaskingu". 

"

Firma zaoszczędziła na wyrzuceniu mnie 30 dni płatnego zwolnienia, potem finansową opiekę nade mną przejąłby przecież ZUS. Osoby odpowiedzialne za optymalizację kosztów, powinny być z siebie dumne. Nie wydali na moją chorobę ani złotówki. Zostałam więc z rakiem, bez pracy i środków do życia – tak pomógł mi Avon, szczycący się zaangażowaniem w walkę z rakiem piersi - napisała na Facebooku Patrycja Frejowska.  "

Oficjalne przeprosiny

Historia kobiety przyciągnęła uwagę polskich mediów. Po nagłośnieniu sprawy, poznaliśmy stanowisko firmy Avon. Dyrektor zarządzająca AVON Cosmetics Polska, Barbara Goździkowska, przeprosiła za całą sytuację.

"

W imieniu swoim, jak i naszej firmy chciałam oficjalnie przeprosić Panią Patrycję. Jak tylko dowiedziałam się o całej sytuacji, osobiście zaangażowałam się w jej rozwiązanie. Wyciągnęliśmy wnioski i zrobimy wszystko, żeby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości (...) - powiedziała Barbara Goździkowska, a jej wypowiedź przytacza Avonkontrarakpiersi.pl.  "

Wszystko wskazuje na to, że słowa Goździkowskiej znalazły pokrycie w rzeczywistości. Frejowska na Facebooku poinformowała, że otrzymała propozycję pracy, którą przyjęła. 

"

Zaproponowano mi stanowisko Pełnomocnika ds. Pomocy Pracownikom Przewlekle Chorym w AVON Polska. Przyjęłam je. Będę mogła pomagać innym osobom w firmie, które mogą potrzebować pomocy w przyszłości. Nikt nie zostanie z problemem sam (...) - napisała Patrycja Frejowska na Facebooku.  "

Avon od lat prowadzi akcję Różowa Wstążka. To program, który promuje profilaktykę i działania podnoszące świadomość społeczną w zakresie raka piersi. 

Jak oceniasz decyzję Avon?