Polska farmaceutka o zachowaniu klientów: "Śmiejecie się nam w twarz". Apeluje do nich

Ostrzeżenia na szybie w aptece w związku z koronawirusem
Fotografia: Karol Makurat/REPORTER/East News (zdjęcie poglądowe)

Koronawirus wymaga od nas zachowania wyjątkowych środków ostrożności. Zwłaszcza w miejscach zwiększonego ryzyka, jakim są apteki. Farmaceutka apeluje do klientów.

Czegoś takiego nigdy nie przeżyliśmy. Koronawirus zaskoczył wszystkich i tak naprawdę nie do końca wiemy, jak w tej sytuacji się zachowywać. Polacy w panice chodzą na zakupy i do apteki. To bardzo ryzykowne, zwłaszcza w tym drugim przypadku. Niektórzy profilaktycznie udają się do aptek, żeby kupić leki przeciwbólowe, które można dostać także w marketach, a nawet po odżywki do paznokci. Ryzykują tym samym zdrowie swoje i innych. O tej sytuacji opowiedziała polska farmaceutka w wideo, które zamieściła na Facebooku.

Zobacz także: Ten popularny składnik leków może pogarszać przebieg koronawirusa! 

Polska farmaceutka o zachowaniu klientów w czasie koronawirusa

Odkąd tylko koronawirus zaczął rozprzestrzeniać się w naszym kraju, farmaceuci zaczęli stosować apele do społeczeństwa. To kolejny z nich.

Jedna z polskich farmaceutek postanowiła wystosować taki apel przy pomocy swojego konta na Facebooku.

Jestem przerażona poziomem ignorancji, nieprzestrzegania zasad, które staramy się wprowadzić dla waszego bezpieczeństwa - tak rozpoczęła swoją wypowiedź. 

W wielu aptekach wydzielone zostały strefy, które mają oddzielać ludzi od siebie, a także od pracowników danych punktów z lekami. Zachowanie bezpieczeństwa, zwłaszcza w aptekach, gdzie możemy spotkać osoby chore, w tym zarażone koronawirusem, jest bardzo ważne, a wielu ludzi się do tego nie stosuje. Co najgorsze, zdaniem farmaceutki, niektórzy przychodzą do aptek bo całkiem niepotrzebne obecnie produkty, które można dostać gdzie indziej, jak odżywka do paznokci.

Jesteśmy w tym momencie przepracowani i przemęczeni, ruch zwiększył się o 100, a nawet i 200 procent. Bardzo duża liczba tych ludzi to osoby starsze, schorowane, które muszą wykupić receptę na niezbędne im leki, żeby mogły spokojnie zostać w domu i niepotrzebnie się nie narażać. Jest mi naprawdę bardzo ciężko zrozumieć, że muszę marnować kilkanaście, kilkadziesiąt minut na wybieranie z wami odpowiedniej odżywki do paznokci, koloru podkładu albo kremu do twarzy, który spełni wasze wymagania - opowiada.

Okazuje się, że niektórzy klienci śmieją się farmaceutom prosto w twarz, bagatelizując środki ochrony wprowadzane ze względu na koronawirusa. Kobieta zaapelowała do wszystkich klientów. 

Śmiejecie się nam w twarz, żartujecie sobie z zaistniałej sytuacji. Bawi was nasze dbanie o wasze bezpieczeństwo. Potraktujcie obecną sytuację trochę bardziej poważnie, potraktujcie naszą pracę z szacunkiem. (...) Zostańcie w domu, dbajcie o siebie, nie przychodźcie do apteki po błahostki - dodaje.

Na koniec podziękowała wszystkim tym, którzy nadal chodzą do pracy dla dobra całego społeczeństwa. Poniżej możecie zobaczyć całe zamieszczone przez nią wideo. 

Zobacz także: Dramatyczny apel Polki w sprawie chorego brata: "W tej chwili walczy o każdy oddech. Co robić? Gdzie mamy szukać pomocy?"

Chcesz poprawić sobie odporność bez konieczności faszerowania się lekami lub suplementami? Zacznij od zdrowego żywienia! Oto przepis na smoothie bowl - czyli prawdziwą bombę witaminową, którą możesz zjeść na śniadanie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów