Polska aktorka na gali Złotych Globów nie pojawiła się w czarnej sukni jak reszta. Fani: Wstyd dla Polski. Jak się tłumaczy?

Katarzyna Leszczyńska 09.01.2018
Anna Prus pojawiła się na Złotych Globach
Fotografia: Instagram/Anna Prus

Wyróżniała się z tłumu?

Złote Globy są jednymi z najważniejszych nagród filmowych, tuż po Oscarach. Nic więc dziwnego, że przyciągają rzesze gwiazd. W tym roku na rozdaniu statuetek nie zabrakło również polskiego akcentu. Na czerwonym dywanie, wśród hollywoodzkich gwiazd, pojawiła się aktorka Anna Prus. Aktorka znana jest m.in. z takich produkcji jak: „Dywizjon 303”, „Wojna polsko-ruska”, „Barwy Szczęścia” oraz „Przyjaciółki”.

Anna Prus zdjęciami z gali pochwaliła się na swoim Instagramie. Choć wyglądała zjawiskowo, internauci zwrócili uwagę przede wszystkim na jej kreację. Aktorka wybrała na ten wyjątkowy wieczór suknię od „1683 Atelier”. Była to długa kreacja w kolorze różowym. Komentujący skrytykowali aktorkę jednak za to, że nie była ubrana na czarno, podobnie jak inne gwiazdy podczas gali.

Anna Prus na gali Złotych Globów
Fotografia: Instagram/Anna Prus

Internauci krytykują Prus za kreację

Podczas tegorocznej gali Złotych Globów miał miejsce wyjątkowy manifest. Aktorzy, w geście solidarności z ofiarami molestowania, zdecydowali się na kreacje w czarnym kolorze. Do akcji dostosowali się wszyscy, oprócz Blanci Blanco, która na ten wieczór wybrała suknię w kolorze czerwonym. Jak się okazuje, również polska aktorka nie dopasowała się do pozostałych, co zostało jej wypomniane w komentarzach.

Dlaczego nie czarna?!

Piękna kreacja, szkoda mimo wszystko, że nie czarna.

Szkoda, że nie założyłaś czarnej i nie okazałaś solidarności z kobietami na całym świecie. Uważam, że to teraz wstyd dla Polski.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź aktorki. Anna Prus zdecydowała się napisać rozbudowany komentarz, w którym wytłumaczyła swoje postępowanie.

Problem molestowania to coś więcej niż kolor sukienki. Oczywiście każdy głos w tej sprawie ma znaczenie i dobrze, że się o tym mówi, ale trzeba też zacząć działać. Siedziały obok mnie kobiety z dekoltami do pępka, ale ubrane na czarno. Jaki to ma sens – wyjaśniła Prus.

Akcja z czarnym ubiorem wywołała spore zamieszanie również w Hollywood. Wielu fanów zarzuciło hipokryzję Justinowi Timberlake'owi, który solidaryzował się z ofiarami, a niedawno brał udział w filmie Woody'ego Allena. Reżyser natomiast jakiś czas temu został oskarżony o molestowanie seksualne i wziął ślub z adoptowaną przez siebie córką. Teraz oburzenie narosło wokół naszej rodzimej gwiazdy. Przekonują was jej wyjaśnienia?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów