Erin Bates ma 6 miesięcy i pokonała koronawirusa! Jej rodzice opublikowali film ze szpitala

Lekarze i pielęgniarki biją brawo przed szpitalem w Anglii
Fotografia: LINDSEY PARNABY/AFP/East News (zdjęcie poglądowe)

Choć mówi się, że koronawirus zagraża przede wszystkim starszym, młodych także dotyka, w tym maleńkie dzieci. Ta sześciomiesięczna dziewczynka pokonała podstępną chorobę!

Erin Bates to mieszkanka Bury w północno-zachodniej Anglii, która ma zaledwie sześć miesięcy. Dwa tygodnie temu dziewczynka trafiła do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Testy niestety potwierdziły zakażenie, a stan Erin znacznie się pogorszył. Dziewczynka musiała walczyć o życie, zwłaszcza, że miała choroby współtowarzyszące. Teraz jednak ona i jej rodzice mają powody do świętowania. Kolejne testy okazały się negatywne, a maleństwo ma się zdecydowanie lepiej. 

Zobacz także: 9-letnia dziewczynka po przeszczepie wygrywa bitwę z koronawirusem! "Wojnę też wygramy, ale musimy być cierpliwi"

Półroczne dziecko pokonało koronawirusa! Zobaczcie film ze szpitala

Erin trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Dziewczynka została podłączona do respiratora, a apel jej rodziców obiegł cały świat w błyskawicznym tempie.

Dziewczynka najprawdopodobniej zaraziła się koronawirusem, gdy przebywała w szpitalu z innego powodu. Erin od urodzenia zmaga się bowiem z wadą serca i miała problemy z tchawicą. 

Rodzice dziewczynki są przekonani, że dużą winę za to ponoszą osoby, które nie stosowały się do zasad dystansu społecznego. Tata Erin został poddany kwarantannie domowej, a dziecku w szpitalu towarzyszyła jedynie mama. 

Jeśli moje dziecko teraz umrze, nie pozwolą mi się do niej zbliżyć, ponieważ muszę pozostawać w izolacji w domu. Nie wolno mi iść do szpitala - mówi zrozpaczony Wayne Bates w rozmowie z "Lancashire Telegraph".

Na szczęście jednak stan Erin się polepszył i dziewczynka pokonała koronawirusa! Lekarze przeprowadzili testy i oficjalnie uznali, że jest zdrowa. 

Erin pokonała wirusa. Kilka razy miała swoje wzloty i upadki, ale chcieliśmy, aby ludzie wiedzieli, że koronawirus nie musi być wyrokiem śmierci dla tych, którzy mieli wcześniej jakieś choroby - dodał tata dziewczynki.

Ta radosna nowina w błyskawicznym tempie obiegła świat! Rodzice Erin opublikowali nawet radosne nagrania ze szpitala. Zobaczcie sami! 

Zobacz także: 102-letnia kobieta wyleczona z koronawirusa we Włoszech! Spędziła w szpitalu 20 dni

W dzisiejszych czasach jedyne podróże, jakie możemy odbyć, to te palcem po mapie. Alternatywą mogą być... seriale idealne dla tych, którzy tęsknią za wycieczkami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów