Polka mieszkająca w Chicago przekazała pokaźny datek schronisku dla zwierząt

Sylwia Kropiewnicka 19.01.2019
Pokaźny datek dla schroniska
Fotografia: Shutterstock

100 tys. dolarów dla schroniska dla zwierząt w Bielsko-Białej przekazała pani Maria z Chicago. To bardzo duże wsparcie dla placówki.

Pani Maria, bielszczanka, która od wielu lat mieszkała w Chicago, w trakcie swoich wizyt w kraju odwiedzała schronisko dla zwierząt. Kobieta co jakiś czas przelewała także placówce środki finansowe. Teraz pani Maria zapisała schronisku w swoim testamencie 100 tysięcy dolarów (357 tysięcy złotych).

Pokaźny datek dla schroniska

Datek od pani Marii to z pewnością duże wsparcie dla schroniska. Jak mówi rzecznik magistratu, Tomasz Ficoń, za pieniądze ze spadku zostanie wybudowana lecznica weterynaryjna, o którą od dawna zabiegali m.in. wolontariusze.

Pani Maria za życia co jakiś czas wspierała finansowo schronisko. Odwiedzała je także w trakcie swoich wizyt w Polsce. Dzięki jej hojności uda się wybudować lecznicę, na którą do tej pory brakowało funduszy.

Zobacz także: Wyjątkowa praca dla wszystkich miłośników zwierząt. Pieszczoch szczeniaków poszukiwany

Dyrektor placówki przyznaje, że miał okazję poznać panią Marię, jednak wiadomość o spadku była dla niego szokiem. Zdzisław Szwabowicz mówił:

Gdy przyjeżdżała do Polski, by odwiedzić rodzinę, przychodziła także do naszego schroniska. Interesowała się bezdomnymi zwierzętami, pytała o nowe schronisko, o plany rozwoju.

Lecznica weterynaryjna ma powstać na sąsiedniej działce, którą na rzecz schroniska przekazało miasto. Pieniądze ze spadku po pani Marii pokryją większą część inwestycji. Wsparcie zadeklarował także Jarosław Klimaszewski, prezydent miasta Bielsko-Biała.

Zobacz także: Koty wcale nie są wredne. Całe życie byliśmy w błędzie!

Rudy kot
Rozwiąż quiz

Świat fauny - jak dobrze go znasz? Quiz dla prawdziwych miłośników zwierząt!

Rudy kot

1. Czy ptaki potafią latać do tyłu?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów