Dzięki tej aplikacji możesz kupować jedzenie nawet 70 proc. taniej! Stworzyli ją Polacy

Paulina Ermel 03.04.2019
Przyjaciele w restauracji
Fotografia: Shutterstock

Trzech przyjaciół z Polski wpadło na pomysł, który ucieszy nie tylko klientów, ale też restauratorów i osoby dbające o środowisko. Poznajcie ich aplikację "Foodsi".

Od jakiegoś czasu zauważamy "modę" na dbanie o naszą planetę. Staramy się zużywać mniej plastikowych opakowań, marnować mniej wody, a także wyrzucać mniej jedzenia. Wszystko w duchu ekologii i idei "zero waste".

W celu wsparcia takich inicjatyw powstała aplikacja "Foodsi". Dzięki niej zaoszczędzisz na kupowaniu jedzenia. I to nawet 70 procent pełnej ceny! W dodatku stworzyli ją Polacy.

Jak działa "Foodsi"

"Foodsi" to aplikacja na smartfony, która pozwala klientom zaoszczędzić nawet 70 proc. na jedzeniu kupowanym w lokalach gastronomicznych. Jej autorem są Mateusz Kowalczyk, Kuba Fryszczyn i Mikołaj Mikucki. Jak działa "Foodsi"?

To właśnie za pośrednictwem tej aplikacji restauratorzy mogą sprzedawać jedzenie, które nie sprzedało się w lokalu w ciągu dnia. Odbiór takiego jedzenia dostępny jest w lokalach wieczorami. W ten sposób zadowoleni będą klienci, którzy zaoszczędzą na jedzeniu, a restauratorzy przestaną wyrzucać i marnować żywność.

"Foodsi" powstało w odpowiedzi na to, jak dużo jedzenia w ciągu dnia wyrzucamy. Twórcy aplikacji pracowali w gastronomii i mieli okazję przekonać się o tym na własne oczy. Poza tym statystyki nie kłamią - Polacy "produkują" nawet 240 kg resztek!

Myślicie, że taki pomysł się przyjmie i ograniczy marnowanie żywności?

To zdjęcie zachwyciło firmę Apple. Wszystko za sprawą Polaka, który za pomocą iPhone'a zrobił zdjęcie Radomia!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów