Polacy stworzyli algorytm, który zamienia filmy w komiksy. Ich projektem zachwyca się cały świat!

Magdalena Barszczak 07.01.2019
Comixify
Fotografia: comixify.ii.pw.edu.pl

Narzędzie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem wśród internautów oraz wydawców.

Twoje ulubione wideo jako komiks? Teraz to możliwe dzięki wynalazkowi Polaków. Studenci z Politechniki Warszawskiej wymyślili algorytm, który przekształca filmy w statyczne obrazy.

Comixify, bo tak się nazywa projekt, stworzyli inż. Maciej Pęśko, Adam Svystun i inż. Paweł Andruszkiewicz pod opieką naukową pracowników Zakładu Grafiki Komputerowej Instytutu Informatyki: prof. dr. hab. inż. Przemysława Rokity i dr. inż. Tomasza Trzcińskiego.

W mediach społecznościowych przybywa "dzieł" tworzonych przy użyciu aplikacji. Algorytmem Polaków zainteresowali się także filmowcy oraz wydawcy komiksów od Europy począwszy, przez Azję aż po USA. Co na to studenci? Kują żelazo póki gorące. Chcą uzupełnić narzędzie o nowe funkcje.

Nasi badacze chcą dalej pracować nad projektem, rozszerzając go o nowe funkcjonalności: generowanie kolejnych layoutów oraz rozpoznawanie głosu, które umożliwi dodawanie do obrazów także tekstu. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie, szukają również możliwości finansowania dalszych prac - czytamy na stronie Politechniki Warszawskiej.

Comixify. Jak działa algorytm?

Na stronie projektu wystarczy wrzucić film do 50 MB lub wkleić gotowy link z serwisu YouTube. Narzędzie samo wybiera najciekawsze kadry i zamienia je w obrazy. Zabawa jest przednia! 

Wypróbujecie algorytm?

Zobacz także: Polka wymyśliła "Kosmetycznego Ubera" dla zabieganych. Przyjadą do domu i przygotują na imprezę!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

"Shot on iPhone" to kampania, w której co roku nagradzane są najlepsze zdjęcia zrobione telefonem. W 2018 roku Apple doceniło Polaka!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów