Polacy opracowali urządzenie, które błyskawicznie przeprowadzi test na obecność koronawirusa!

Paulina Ermel 26.03.2020
Koronawirus
Fotografia: Shutterstock

Polska firma z Wrocławia od dłuższego czasu zajmuje się opracowywaniem przenośnego urządzenia, które rozpoznawałoby obecność niektórych wirusów, bakterii i grzybów. Wygląda na to, że ich projekt może być najszybszym sposobem na wykrycie koronawirusa!

Takich informacji nam potrzeba. W czasie pandemii koronawirusa, który rozprzestrzenia się po świecie w błyskawicznym tempie, naukowcy, eksperci i liczne firmy pracują nad wynalezieniem skutecznego leku na podstępny patogen i nad usprawnieniem rozpoznawania zakażeń.

Wygląda na to, że na tym ostatnim polu sukcesy notuje polska marka Genomtec. To właśnie firma z Wrocławia od kilkunastu miesięcy pracuje nad mobilnym urządzeniem, które rozpoznawałoby wirusy, bakterie i grzyby. Jeśli projekt się powiedzie, narzędzie marki Genomtec będzie najszybszym sposobem na wykrywanie obecności koronawirusa SARS-CoV-2!

Polacy stworzyli urządzenie do błyskawicznych testów na koronawirusa

Genomtec to marka z Wrocławia, która od dłuższego czasu pracuje nad specjalnym przenośnym urządzeniem pozwalającym na wykrycie pewnych wirusów, bakterii i grzybów. Narzędzie to korzysta z technologii izotermalnej SNAAT, która pozwala skrócić czas wykonywania testu do 15 minut. Wszystko dlatego, że technologia ta nie opiera testu na zmianie temperatury samej próbki - i to skraca czas przeprowadzenia go.

Warto dodać, że testy przeprowadzane przez Genomtec są tak samo precyzyjne, jak te dotychczasowe. Przedstawiciele marki zaznaczają, że w przyszłości takie urządzenie mogłoby być wykorzystywane w biopsjach, badaniach immunologicznych czy biochemicznych.

Genomtec ID to proste w obsłudze urządzenie, które jeśli tylko uzyskałoby odpowiednie certyfikaty, mogłoby przeprowadzać również testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.  Wystarczyłaby próbka materiały biologicznego, 20 minut i otrzymalibyśmy wynik! Niestety zanim urządzenie przejdzie wszelkie kontrole jakości minie trochę czasu. Szacuje się, że najwcześniej nastąpi to w przyszłym roku.

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów