Polacy coraz częściej przykładają wagę do swojego wyglądu. Czy jesteśmy z niego zadowoleni?

Katarzyna Leszczyńska 23.10.2017
Czy Polacy są zadowoleni ze swojego wyglądu?
Fotografia: Fotografie: pexels.com

Najnowsze badania na ten temat są zaskakujące.

Dobry wygląd zdecydowanie łączy się z pewnością siebie. Okazuje się, że z każdym rokiem Polacy coraz chętniej dbają o siebie, ale i są zadowoleni z własnego odbicia w lustrze. Choć mówi się, że przede wszystkim charakter się liczy, każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że jak nas widzą, tak nas piszą. Im lepiej wyglądamy i jesteśmy pewni siebie, tym lepiej dogadujemy się z ludźmi i osiągamy sukcesy.

Onet.pl stworzył zestawienie procentowe, jak Polacy postrzegają samych siebie a także, jak bardzo są zadowoleni z wyglądu. Z ich badań wywnioskować można również, czy uważamy, że wygląd zewnętrzny może wpłynąć na sukcesy zawodowe. Wyniki eksperymentu są zaskakujące.

Dobry wygląd dodaje pewności siebie

Czy wygląd jest ważny?

Większość Polaków zgadza się ze stwierdzeniem, że wygląd jest bardzo ważny w życiu. Połowa ankietowanych twierdzi nawet, że jest „zdecydowanie ważny”. Zaledwie 12 procent jest zdania, że dobry wygląd nie jest istotny. Niezwykle pocieszające jest to, że większość z nas jest zadowolonych ze swojej prezencji. Brakuje nam jednak pewności siebie. Zaledwie 23% Polaków stwierdziło, że zdecydowanie odpowiada im ich wygląd.

Wielu z nas chciałoby poprawić coś w swoim wyglądzie. Choć przeważają osoby, które raczej by nic nie zmieniły, jest to niewielka różnica. Można więc śmiało stwierdzić, że niemalże połowa z nas chciałaby coś w sobie ulepszyć. Oczywiście w większości jest to sylwetka. Aż 60% osób, które chcą coś zmienić, wskazało właśnie „schudnięcie”. Inne odpowiedzi dotyczyły m.in. wysokości, sprawności fizycznej oraz włosów i zębów.

Dobry wygląd wpływa na karierę
Fotografia: pexels.com

Czy wygląd wpływa na sukcesy?

Polacy są zgodni w tym, że wygląd ma znaczenie w przypadku kariery. Aż 91% osób uważa, że fryzura, makijaż, ubiór itp. są istotne, choć grupa ta różni się od siebie w zdaniach, jak duży ma to wpływ na sukces. Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku muskulatury. 50% ankietowanych uważa, że w średnim stopniu wpływa ona na karierę człowieka.

Według tych danych wyraźnie widać, że przykładamy coraz większą wagę do wyglądu. W porównaniu z poprzednimi latami Polacy coraz częściej przyznają, że aparycja ma znaczenie. Być może wpływ na to ma popularyzacja zdrowego trybu życia. Dzięki temu chętniej przykładamy wagę do szczupłej sylwetki i zdrowego wyglądu skóry.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów