Pokazała zdjęcie swojego cellulitu. Takiej reakcji nie spodziewała się. "Przestań tyle jeść"

Anna Respondek 21.08.2017
Jessi Kneeland
Fotografia: Instagram/jessikneeland

Cellulit powoli przestaje być tematem tabu. Czy naprawdę trzeba się go aż tak wstydzić?

Cellulit to problem wielu kobiet, zarówno bardzo młodych, jak i starszych. Występowanie "skórki pomarańczowej" nie jest bezpośrednio związane z nadwagą czy otyłością, ponieważ z tym defektem borykają się również szczupłe osoby. W dużej mierze za pojawienie się cellulitu odpowiadają hormony. 

Trenerka personalna Jessi Kneeland, zdecydowała się zamieścić na swoim Instagramie zdjęcie, na którym wyraźnie widać na jej udzie dołki, związane z nierównomiernym rozłożeniem tkanki tłuszczowej. Trenerka cellulit zabawnie nazywa "swoim fikuśnym tłuszczykiem" i stara się uświadomić kobietom, że jego pojawienie się, nie jest związane jedynie z otyłością. 

Obiektywnie patrząc, nie ma grama prawdy w twierdzeniu, że "cellulit jest brzydki" albo, że "idealna gładkość i rzeźba są piękniejsze". To tylko pewne przekonania powtarzane tak często, że w końcu uwierzyliśmy, że są prawdą. Ale tak nie jest. Możemy to zmienić, wpływając na stare poglądy - napisała trenerka.

Jessi zapewniła fanki, że "skórka pomarańczowa" nie zawsze jest tak samo widoczna i że czasem, w odpowiednich pozycjach, potrafi całkiem zniknąć. 

Nie wszystkie komentarze były przychylne

Choć wiele kobiet podziękowało Jessi za podzielenie się tym zdjęciem i dodanie im otuchy, pojawił się również negatywny komentarz, którego autorem jest mężczyzna.

Mów co chcesz, ale posiadanie niezdrowego tłuszczu nie jest naturalne. To dlatego, że jesz śmieciowe jedzenie i twój organizm magazynuje to. Przestań tyle jeść i spalaj więcej kalorii, to cellulit zniknie. 

Kneeland postanowiła odpowiedzieć internaucie z dużą dawką humoru i odrobiną uszczypliwości. Zamieściła w sieci kolejne zdjęcie z zabawnym komentarzem. 

To zdjęcie zrobiłam dzisiaj rano. Sorry koleś, ale nie zdawałam sobie sprawy z tego, że mam cellulit bo jestem za gruba. Nie martw się, ja i mój "nienaturalny, niezdrowy tłuszcz" będziemy tutaj pomagając innym kobietom, aby zrozumiały, że cellulit nie jest niczym złym i że trolle takie jak ty, są niewyedukowane i są ignorantami. 

Fanki zachwycone postawą Jessi

Inne kobiety postanowiły wziąć w obronę trenerkę i pogratulowały jej odwagi. 

Dziękuję, dziękuję, dziękuję ci za tą niesamowitą reakcję. Szacunek dla Jessi. Potrzebujemy więcej takich kobiet. 

Naoglądał się zdjęć modelek obrobionych w Photoshopie i nie zdaje sobie sprawy, że one też mają cellulit. Zmiana sposobu postrzegania świata wymaga wysiłku. 

Patrzę na twoje zdjęcie i widzę tylko piękną kobietę - pisali fani. 

Czy cellulit jest taki straszny? Pamiętajcie, doskonałość jest nudna!

giphy-downsized (4)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów