Pokazała, co odpowiedział jej szef, gdy wzięła L4. Jego mail to hit internetu

Redakcja 13.07.2017
Madalyn Parker
Fotografia: www.facebook.com/madalyn.parker

Takiego pracodawcy można tylko pozazdrościć. 

26-letnia Madalyn Parker z Ann Arbor w stanie Michigan jest programistką zatrudnioną w jednej z korporacji. Na co dzień pracuje nad platformą, która umożliwia firmom kontakt z klientami. Choć w swoją pracę jest bardzo zaangażowana, od czasu od czasu musi wziąć kilka dni wolnego na poratowanie zdrowia psychicznego. Gdy poinformowała o tym fakcie pracodawcę, zapewne nie spodziewała się, jaką odpowiedź od niego otrzyma. 

Parker od kilku lat cierpi na powracającą depresję i zespół stresu pourazowego. Gdy jej zdrowie psychiczne jest w nienajlepszej kondycji, bierze w pracy kilka dni wolnego, aby skupić się na sobie i wyjść na prostą. Nie inaczej było tym razem. 

Przez kilka dni nie mogłam spać, byłam przemęczona, miałam myśli samobójcze. To sprawiło, że trudno mi było skupić się na pracy - powiedziała Madalyn Parker w rozmowie z Cnn.com. 

26-latka postanowiła nie uciekać się do kłamstwa, a szczerze powiedzieć pracodawcy, z jakiego powodu potrzebuje kilka dni urlopu.

Biorę urlop dziś i jutro, ponieważ muszę skupić się na moim zdrowiu psychicznym. Mam nadzieję, że wrócę do pracy w przyszłym tygodniu i będę w 100 procentach zaangażowana - napisała szefowi. 

Gdy nadeszła odpowiedź od pracodawcy, była mile zaskoczona. 

Hej Madalyn, chciałbym ci osobiście podziękować za wysyłanie takich wiadomości. Za każdym razem, gdy to robisz, przypominam sobie, jak ważne jest zwolnienie dla zdrowia psychicznego i nie mogę uwierzyć, że nie jest to standardem w każdej firmie. Jesteś dla nas wszystkich przykładem i pomagasz nam pokonać fałszywe przekonania, więc możemy w pracy dać z siebie wszystko - napisał Ben Congleton. 

"Czas na zmiany"

W kolejnej wiadomości przesłanej szefowi Madalyn stwierdziła, że internauci powinni zobaczyć jego odpowiedź. Jak pomyślała, tak też zrobiła. Jej post na Twitterze szybko zdobył ogromną popularność, a internauci zaczęli dzielić się swoimi doświadczeniami. 

Wow, chciałabym tak! Kiedyś szef powiedział mi, że jeśli kiedykolwiek powtórzy się sytuacja, że z takiego powodu nie pojawiam się w pracy, zwolni mnie - napisała internautka, a jej wypowiedź przytacza Cnn.com.

Muszę brać czasem wolne, by uporać się ze swoim stanem psychicznym. Za każdym razem kłamię, dlaczego potrzebuje urlopu, bo moje problemy z psychiką nie są mile widziane w pracy - dodała kolejna. 

Wkrótce zaczynam poszukiwania pracy, a mam problemy ze zdrowiem psychicznym, jak ty. Dziękuję, że dałaś mi nadzieję na znalezienie dobrej pracy.

Szef Madalyn, gdy zobaczył z jakim odzewem spotkał się jej post, przyznał, że czas na zmiany. 

Myślę, że jest dużo osób, które nie zdają sobie sprawy, czym jest zdrowie psychiczne. Żal mi ich. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne. Kiedy sportowiec złapie kontuzję, siada na ławce i odpoczywa. Musimy przestać myśleć, że z mózgiem jest inaczej - powiedział Ben Congleton w rozmowie z Cnn.com.

Congleton ma też radę dla wszystkim pracodawców. Powinni stworzyć takie miejsce pracy, w którym pracownicy czują się bezpiecznie i nie boją się mówić o tym, co im przeszkadza. Przyznał, że wielu ludzi błędnie sądzi, że idąc do pracy zostawiamy część siebie w domu. Tak nie jest, bo niektórych problemów nie da się zostawić za zamkniętymi drzwiami. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów