Pogrzeb Królikowskiego. Do sieci trafiło nagranie z przemowy Antka i jego siostry Julki

Pogrzeb Pawła Królikowskiego: Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Julia Królikowska i Antek Królikowski po mszy przed kościołem
Fotografia: Jan Bielecki/East News

Pogrzeb Pawła Królikowskiego był wydarzeniem, który śledziliśmy ze smutkiem. Słowa jego dzieci i brata, które zostały nagrane, chwytają za serce.

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego po długiej chorobie. 5 marca w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe, na których byli obecni najbliżsi aktora, jak również jego przyjaciele z branży. Podczas samej ceremonii przemówili członkowie jego rodziny, syn Antek, brat Rafał, jak również córka Julka. Każda z nich chwytała za serce. Nikt nie potrafił powstrzymać łez, gdy dzieci aktora go żegnały. W sieci pojawiło się nagranie, na którym możemy zobaczyć tę chwilę.

Zobacz także: Poruszające pożegnanie Królikowskiego na ramówce Polsatu. "Będzie nam ciebie brakować, Pawełku" 

Pogrzeb Królikowskiego. Zobacz, jak dzieci go pożegnały

Paweł Królikowski był znanym i cenionym aktorem. Uwielbiali go fani, jak również gwiazdy, które z nim współpracowały. 

Królikowski jednak przede wszystkim był mężem i ojcem. Jego najstarszy syn, Antek Królikowski, podziękował żałobnikom za przybycie na pogrzeb jego taty

W imieniu rodziny dziękuję za przybycie tak liczne. Tato, wiem, że patrzysz na nas z góry. Wierzę, że Pan Bóg powierzył ci tam najpiękniejszą z ról - rozpoczął swoją przemowę Antek.

Młody aktor z trudem powstrzymywał łzy. Tuż po nim wystąpiła jego siostra. 21-letnia Julka łamiącym się głosem wspominała chwile spędzone z tatą. Jej słowa wzruszyły zebranych.

Dziękuję ci tato za świat pojęć, który tworzyłeś wspólnie z nami, w którym każdy był sobą i czuł się najważniejszy. Świat, w którym rządziły fantazja i uśmiech, który pachniał czereśniami i poziomkami, brzmiał dźwiękiem gitary, a czasem dźwiękiem starego silnika. Smakował jak mocno gazowana woda i niedzielny obiad, a wyglądał jak wieczór w drewnianym domku pod lasem, jak serce mamy w rękach taty - powiedziała Julka.

Całe przemówienia Antka, Julki i Rafała Królikowskiego, możecie usłyszeć i zobaczyć na poniższym nagraniu.

Zobacz także: Ostatnie chwile Pawła Królikowskiego. Wiemy, kto czuwał przy jego łóżku! 

W czwartek 5 marca o godz. 11 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe znanego i cenionego aktora Pawła Królikowskiego. Bliscy i przyjaciele pożegnali go podczas nabożeństwa w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa w Warszawie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów