Kiedy wróci upalne lato? Sprawdź pogodę na lipiec

Magdalena Barszczak 02.07.2018
pogoda nad Bałtykiem
Fotografia: HUBERT BIERNDGARSKI/REPORTER

Czy urlop w Polsce będzie udany?

Przez ostatnie kilka dni pogoda nas nie rozpieszczała. Choć w poniedziałek aura nie zachęca, aby wychodzić z domu, synoptycy zapowiadają zdecydowane ocieplenie. Kiedy powróci upalne lato?

Zobacz także: Już nie jednorożce i flamingi. W tym sezonie królują te materace!

Pogoda na lipiec 2018

Według najnowszych prognoz możemy spodziewać się powrotu upałów. Serwis Meteogroup Polska zapowiada, że cieplejsze masy powietrza napłyną do nas już we wtorek. Najbardziej ucieszą się osoby, które zaplanowały urlop w Polsce po 11 lipca.

W kolejnych dniach pogoda znacznie się poprawi. Już we wtorek 3 lipca zacznie się ocieplać, a w czwartek 5 lipca powrócą upały. Najcieplej będzie na zachodzie kraju. W Poznaniu i Wrocławiu termometry wskażą prawie 30 st. Około 26 stopni odnotują mieszkańcy centralnej części Polski. Najchłodniej będzie na północy kraju - około 21 st. Celsjusza.

Kolejna fala upałów spodziewana jest 11 lipca. Wtedy temperatury bliskie 30 stopni będą utrzymywać się przez kilka dni z rzędu.

Tegoroczne wakacje w Polsce mogą być wyjątkowo udane pod względem pogody. Serwis Meteo France zapowiedział, że Europę Centralną, w tym nasz kraj, mają nawiedzać fale "uporczywych upałów". Temperatury mają być wyższe od średniej z ostatnich 30 lat. 

Zobacz także: Te popularne napoje mogą ci zaszkodzić! Nie pij ich w upalne dni

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów