Ładna pogoda może być zdradliwa. Już niedługo Polskę nawiedzą wichury

Anna Respondek 30.10.2018
Kobiety idące ulicą
Fotografia: Shutterstock

Nikogo nie powinny zwieść wysokie temperatury. Silne porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 120 km/h. 

Po chwilowym i nieprzyjemnym ochłodzeniu nad Polską ponownie pojawiły się ciepłe masy powietrza, które znacznie wpłynęły na wzrost temperatury. Na termometrach w najbliższych dniach zobaczymy od 15 do 19°C. W niektórych miejscach słupki dosięgną nawet 20°C. Niestety słoneczna pogoda nie powinna nas zwieść, ponieważ, jak ostrzegają synoptycy z Centralnego Biura Prognoz IMGiW, należy uważać na silne porywy wiatru osiągające nawet 120 km/h.

Pogoda na koniec października i początek listopada

Święta Wszystkich Świętych w tym roku będą wyjątkowo pogodne. Na niebie ma pojawić się słońce, a temperatury będą oscylowały w granicach kilkunastu stopni. Według IMGiW najlepszy będzie wtorek 30.10, kiedy to termometry wskażą  od 17°C do 20°C. Mieszkańcy północnej Polski w kolejnych dniach nie będą mogli cieszyć się tak wysokimi temperaturami, ponieważ maksymalne wskazania to: 11° - 15°C. Wyjątkiem będzie czwartek, kiedy temperatura podskoczy do 17°C. Pozostałe obszary kraju z temperaturami od 15°C do 21°C do końca tygodnia. 

Jak ostrzegają synoptycy, szczególnie uważać będzie trzeba we wtorek, ponieważ w całej Polsce pojawią się silne wichury osiągające w porywach nawet 120 km/h. 

Uwaga! Wtorek bardzo wietrzny. Porywy w całym kraju mogą dochodzić 60-70 km/h, w rejonach podgórskich do około 90 km/h, a wysoko w górach nawet do 120 km/h! Wiać będzie z południowego wschodu i południa - można przeczytać na oficjalnym koncie IMGiW na Facebooku. 

Czyżby do Polski wróciła złota polska jesień z "delikatnymi" porywami wiatru? 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Termometry powonie pokażą wysokie temperatury, dlatego warto skorzystać z ostatnich promieni jesiennego słońca! Zobacz, co warto zrobić z pięknym jesiennym weekendem? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów