Pogoda na majówkę. Termometry pokażą nawet 30 stopni!

Magdalena Barszczak 27.04.2018
majówka
Fotografia: Shutterstock.com

Aura będzie nas rozpieszczać.

Wielkimi krokami zbliża się upragniona majówka. Ci, którzy długi weekend zaczynają już w piątek, mają szczęście. Czeka ich kilka dni przyjemnej i słonecznej pogody. Temperatura może osiągnąć nawet 30 stopni! Nie rozstawajmy się jednak z parasolami. Wysokie temperatury spowodują, że pojawią się deszcze i burze.

Zobacz także: Boisz się kleszczy? Zobacz, jak wyglądają, by się przed nimi ustrzec

W piątek 27 kwietnia temperatury będą jeszcze umiarkowane. Natomiast w weekend przyjdzie ocieplenie. 28 kwietnia termometry pokażą od 16-17 stopni na północy kraju, do nawet 26 st. na Śląsku i w Małopolsce. Na zachodzie mogą się pojawić drobne opady deszczu. W niedzielę 29 kwietnia będzie jeszcze cieplej - do 30 stopni w centralnej Polsce. W Małopolsce i w Zachodniopomorskiem może spaść deszcz.

W poniedziałek 30 kwietnia burzowe chmury powoli opuszczą nasz kraj. Deszcz może pojawić się jeszcze w woj. zachodniopomorskim i rejonach Wrocławia. W całej Polsce będzie ciepło - ponad 20 stopni, z kolei na Górnym Śląsku temperatury przekroczą 30 stopni.

Pogoda na majówkę. Czego możemy się spodziewać?

Ci, którzy majowe święta spędzą na powietrzu, nie zawiodą się. Nadal będzie ciepło. 1 maja termometry w centralnej i wschodniej części kraju pokażą od 25 do 30 st. C. Na zachodzie Polski będzie odrobinę chłodniej - poniżej 20 st. Nie zapominajmy o parasolach. W woj. podkarpackim można spodziewać się burz, natomiast na Mazowszu i Podlasiu - deszczu.

2 maja najchłodniej będzie na północy. Termometry pokażą 15 stopni. Najcieplej będzie na wschodzie i południu kraju - do 29 st. C. Na południu i południowym wschodzie (woj. lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie) pojawią się burze. Deszcz spadnie także w południowej Małopolsce.

3 maja aura nadal będzie nas rozpieszczać. Najcieplej będzie na południu i wschodzie Polski - od 25 do 29 st. C. Nieco mniej powodów do zadowolenia mogą mieć mieszkańcy północnego zachodu Polski, gdzie temperatury będą wahać się między 10 a 17 st. C. Tam można spodziewać się opadów.

Zobacz także: Gdzie jechać na majówkę? 6 słonecznych miejsc na wyjazd last minute

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów