Niż Philipp nad Polską i zmiana pogody. Kiedy w końcu będzie ciepło?

Magdalena Barszczak 03.04.2019
pogoda
Fotografia: Shutterstock

Sprawdź przewidywania synoptyków na kolejne dni i weekend. 

Choć słońce częściej gości na niebie, przez ostatnie dni temperatura nas nie rozpieszczała. Teraz to wszystko ma się zmienić za sprawą niżu Philipp znad Morza Północnego i wyżu znad Rosji. Sprawią one, że w Polsce możemy się spodziewać cieplejszej aury. Niestety, pogoda o tej porze roku lubi być kapryśna i to jeszcze nie koniec chłodów i deszczu.

Zobacz także: Pogoda na Wielkanoc i majówkę. Sprawdź, czy będzie ciepło!

Philipp nad Polską. Kiedy będzie ciepło?

Nad Polskę napływa ciepłe powietrze polarno-morskie z południa. Kolejne dni będą coraz ładniejsze, a temperatura z godziny na godzinę coraz wyższa. Termometry mogą pokazać nawet 20 stopni!

Środa jest słoneczna i bezchmurna prawie w całym kraju. Opady nam nie grożą. Temperatura wyniesie od 10 stopni w okolicach Suwałk do 19 w Katowicach i Wrocławiu.

W czwartek pogoda również będzie nas rozpieszczać. Meteorolodzy serwisu IMGW-PIB zapowiadają od 10 st. na północnym wschodzie do 19 st. na zachodzie kraju. W piątek będzie jeszcze cieplej - od 13 st. w Suwałkach do 20 we Wrocławiu i Szczecinie.

Pogoda na weekend

Niestety, wiosna jeszcze nie rozgości się na dobre. Już w sobotę się ochłodzi, a w całym kraju możemy się spodziewać przelotnych opadów deszczu. Temperatura spadnie o kilka stopni. Na szczęście w niedzielę odrobinę się ociepli.

Zobacz także: Majówka za granicą – jak zorganizować wyjazd na weekend majowy?

Młodzi ludzie siedzą w namiocie.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i dowiedz się, jak powinieneś spędzić majówkę

Młodzi ludzie siedzą w namiocie.

1. Gdzie chciałbyś się teraz znaleźć?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów