Załamanie pogody w długi weekend. Czekają nas niskie temperatury i silny wiatr

Anna Respondek 07.11.2018
Mężczyzna z parasolką w deszczu
Fotografia: Shutterstock

Co czeka nas w obchody 100-leci odzyskania niepodległości?

Ze względu na wolny poniedziałek 12 listopada, już niedługo czeka nas długi weekend związany z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Początek listopada przywitał nas wyjątkowo wysokimi temperaturami, w niektórych miejscach odnotowano nawet 26 stopni Celsjusza. Niestety aura już niedługo się zmieni. Jak zapowiadają meteorolodzy, od piątku ma nadejść załamanie pogody, pojawią się przelotne opady deszczy i porywisty wiatr.

Pogoda na długi weekend 9-12 listopada

W czwartek zachmurzenie będzie jeszcze małe, a na termometrach zobaczymy od 13 do 19 stopni Celsjusza. Pojawi się również delikatny wiatr. Pogoda zacznie się pogarszać od piątku. Temperatury wyniosą od 11 stopni na Suwalszczyźnie i do 16 stopni na Podkarpaciu. Ze wschodu powieje umiarkowany wiatr. 

W sobotę pojawią się pierwsze opady deszczu, termometry maksymalnie pokażą 16 stopni Celsjusza. Miejscami będzie można odczuć silniejsze powiewy wiatru. Najzimniejszym dniem będzie niedziela. Temperatura maksymalna spadnie do 13 stopni Celsjusza, w całym kraju pojawią się opady deszczu i silniejszy wiatr, który w porywach osiągnie od 40 do 60 km/h. 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Nie masz pomysłu, co zrobić w długi jesienny weekend. Zdecyduj się na szybki wyjazd i wybierz idealne miejsce:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów