Pogoda na Wielkanoc nas zaskoczy. Kiedy nadejdzie ocieplenie?

Magdalena Barszczak 12.04.2019
pogoda
Fotografia: Shutterstock

Przyszły tydzień przyniesie wyjątkowo ciepłą aurę. Termometry pokażą nawet 24 stopnie!

Pogoda w bieżącym tygodniu nie przypomina wiosennej, ale już niedługo Polacy w końcu schowają do szaf ciepłe płaszcze i szaliki. Przyszły tydzień zapowiada się bardzo ciepło i słonecznie. Wygląda na to, że wielkanocna aura będzie sprzyjała spacerom.

Zobacz także: Bomba chemiczna na dnie Bałtyku. Nie będzie można się kąpać?

Według synoptyków IMGW piątek to ostatni dzień zimy. Termometry w tym dniu pokażą jeszcze jednocyfrowe liczby - od 3 stopni w Małopolsce do 9 na Mazowszu i na Dolnym Śląsku. Na północy kraju, w nocy i nad ranem, możliwe są przymrozki. Już w weekend jednak temperatura wyraźnie wzrośnie.

Obecnie pogodę kształtuje wyż Katharina znad Skandynawii, który sprowadził do Polski arktyczne masy powietrza. W niedzielę w południowej i centralnej części kraju temperatura osiągnie maksymalnie 13 stopni. Jednak z dnia na dzień będzie coraz cieplej. Wyż odejdzie na wschód, a do Polski będzie napływać cieplejsze powietrze. W środę odnotujemy już wyraźny wzrost temperatury - na zachodzie i w centrum termometry pokażą 18 stopni!

Najnowsza pogoda na Wielkanoc

Jeśli sprawdzą się przewidywania meteorologów Cumulusa, Wielkanoc przywita nas wyjątkowo ciepłą aurą. Jak podaje wp.pl, w Wielki Piątek będzie od 17-19 st. na wschodzie do 21-23 na zachodzie.

Według ekspertów maksimum ocieplenia przypadnie na Wielką Sobotę. Słupki rtęci pokażą tego dnia od 17-19 st. C w okolicach Suwałk, 20-21 w centrum kraju do 21-24 st. na południowym zachodzie.

W niedzielę i lany poniedziałek nieco się ochłodzi i pojawi się więcej chmur na przemian ze słońcem. Na południu może wystąpić przelotny deszcz. Synoptycy zapowiadają od 16-18 st. C na wschodzie do 18-20 st. na zachodzie kraju.

Specjaliści zaznaczają, że zimowa aura raczej już nie wróci.

Zobacz także: Pogoda na majówkę. Sprawdź, czy będzie słonecznie!

Młodzi ludzie siedzą w namiocie.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i dowiedz się, jak powinieneś spędzić majówkę

Młodzi ludzie siedzą w namiocie.

1. Gdzie chciałbyś się teraz znaleźć?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów