Podniebny taniec Polki obejrzano ponad 21 milionów razy. Ta dziewczyna to królowa indoor skydivingu

Redakcja 06.02.2017
Maja Kuczyńska
Fotografia: www.instagram.com/kuczynska.maja/?hl=pl

Polka w Katalonii spisała się na medal. Ten film nie pozostawia żadnych wątpliwości. 

O Mai Kuczyńskiej znów jest głośno. O tej zdolnej 17-latce usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2015 roku, gdy zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorów w indoor skydivingu (akrobacje w tunelu aerodynamicznym). Swoim podniebnym tańcem nie tylko zachwycała, ale i wzruszała - w jej występie każdy ruch jest przemyślany i dopracowany niemal do perfekcji.

Dziś, Maja znów ma powody do zadowolenia. Ponownie wzięła udział w mistrzostwach Wind Games w Hiszpanii i zajęła zaszczytne trzecie miejsce. W katalońskiej miejscowości Empuriabrava w konkurencji solo freestyle, w której oceniano przede wszystkim styl i kreatywność, triumfowała Kyra Poh z Singapuru, a drugi był Kuba Harrmen z Czech. 

Skończyłam na trzecim miejscu bo popełniłam bezsensowny błąd w drugiej rundzie obowiązkowej, który kosztował mnie masę punktów. Z tremy zapomniałam wykonać jednego ruchu. Oops! Zdarza się. Ale i tak jestem szczęśliwa, bo mój układ dowolny był najlepiej oceniony ze wszystkich! - napisała na Facebooku Maja Kuczyńska. 

Zwycięzcy na podium
Fotografia: www.facebook.com/Kuczynska.Maja/

Zwycięzcy na podium 

"Przyjemność z latania jest ogromna" 

Maja Kuczyńska ma też dodatkowy powód do zadowolenia. Jej występ na Wind Games 2017 na Facebooku wyświetlono ponad 19 milionów razy, a licznik wciąż tyka. Jej występ cieszy się ogromną popularnością i nie można się dziwić. Każdy, kto choć raz widział, jak radzi sobie 17-latka w tunelu aerodynamicznym, doskonale wie z jakim talentem mamy do czynienia. A wszystko to zasługa ojca dziewczyny, który, gdy Maja Kuczyńska miała zaledwie 10 lat, zabrał ją na wspólny skok ze spadochronem. 

W lataniu najbardziej spodobała mi się swoboda ruchów. Oczywiście początki były trudne, bo wejście w trenowanie skydivingu nie należy do prostych. Ciężko jest przyzwyczaić się do tego, że minimalny ruch ręką, czy inną częścią ciała wpływa na to, jak lecisz i co się dzieje z twoim ciałem. Ale kiedy już to opanujesz, to przyjemność z latania jest naprawdę ogromna - powiedziała Maja Kuczyńska w rozmowie Redbull.com. 

Pewne jest, że to dopiero początek wielkich sukcesów Mai Kuczyńskiej. Czas powoli zacząć rywalizować z nieco starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Patrząc na umiejętności 17-latki, jesteśmy niemal pewni, że rywalizacja będzie naprawdę zacięta. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów