Podglądanie nieznajomych na Facebooku już nie będzie takie proste. Serwis dodał nową funkcję, która nie wszystkim się podoba

Redakcja 18.07.2017
Facebook
Fotografia: East News

To zła wiadomość dla tych, którzy uwielbiają przeglądać profile znajomych i nieznajomych. 

Facebook rozpoczął testowanie nowej usługi, która umożliwia witanie się ze znajomymi. Opcja "Hello" ma w zamyśle poprawić komunikację między ludźmi. Jednak nie wszyscy są z niej zadowoleni. 

Jak podaje Independent.co.uk, wybrani użytkownicy Facebooka mają już dostęp do funkcji "Hello", czyli "Cześć". Ikonka, którą obrazuje machająca dłoń, wyświetla się na stronie profilowej użytkownika Facebooka pomiędzy "dodaj znajomego", a "wiadomość". Lub, jeśli mamy daną osobę w znajomych, obok ikonki "wiadomość". Gdy klikniemy w nią, użytkownik dostanie informację zachęcają go do "odmachania".

Zapewne wielu osobom przychodzi właśnie na myśl inna funkcja Facebooka, a mianowicie "Zaczep". Czym różni się od "Hello"? Cóż, praktycznie niczym. 

Hit czy kit?

Funkcja, która ma zachęcić użytkowników do nawiązywania kontaktu z innymi osobami, nie wszystkim przypadła do gustu. Wielu internautów, którzy mają szansę testować nową funkcję, skarży się, że teraz bardzo łatwo mogą nawiązać kontakt z daną osobą, mimo że wcale nie mieli takiego zamiaru. 

Tak, to nie żart. Wielu użytkowników Facebooka uwielbia śledzić znajomych bądź nieznajomych, nie zdradzając im oczywiście, że są zainteresowani ich życiem. Teraz, jak twierdzą, często zdarza im się kliknąć przypadkiem ikonkę "Hello", mimo że wcale nie chcieli się ujawniać.

Kiedy byłam w pracy przeglądałam profile moich menadżerów na Facebooku i przypadkowo nacisnęłam "Hello". Nigdy wcześniej w moim życiu nie chciałam zapaść się pod ziemię, jak wtedy - napisał internauta na Twitterze. 

Czy ktoś jeszcze za każdym razem, gdy chce wysłać zaproszenie do grona znajomych, naciska "Hello"...- dodał kolejny. 

Na szczęście szybko można naprawić swój błąd. Gdy omyłkowo wciśniemy "Hello", możemy kliknąć jeszcze raz i tym samym anulować prośbę. Chyba że osoba, której "pomachaliśmy" jest dostępna na Facebooka i zauważy naszą aktywność. Cóż, wtedy trzeba liczyć się z tym, że nasze tajemnicze "śledzenie" właśnie wyszło na jaw ;-) 

giphy-downsized (38)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów