Poczuj się jak zbity pies. Nie chcesz, prawda?

Paulina Szestowicka 25.04.2016
Kampania społeczna
Fotografia: www.pasjafotografija.si

Niektórzy nie mają wyboru. A na pewno nie te czworonogi. 

Nie pierwszy raz znany fotograf bierze udział w kampanii społecznej na rzecz nękanych zwierząt. Katja Jemec postanowiła nie eksponować cierpienia krzywdzonych psów, ale sprawić, że każda osoba oglądająca zdjęcia, poczuje się naprawdę źle. 

Seria zdjęć "I Looked Up and There You Were" przedstawia portrety czworonogów znalezionych w schroniskach, które zostały porzucone lub były maltretowane. W kolekcji znalazły się między innymi fotografie Tary, która była głodzona oraz Gemmy, która została znaleziona przez turystów na Sycylii i przewieziona za granicę. 

Przepełnione schroniska i brak wystarczającej ilości pokarmu dla zwierząt to bardzo duży problem. W samej Słowenii co roku do schronisk trafia tysiące bezpańskich psów. Ich właściciele je zaniedbują i porzucają. Seria fotografii składa się z portretów psów, które przeżyły podobne historie - pisze artystka na swoim blogu. 

Wszystkie kadry zostały zrobione tak, że oglądając je, czujemy się jakby psy patrzyły na nas z góry. Zdecydowanie nie jest to najprzyjemniejsze doświadczenie. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów