Poczęstowali napojem, a później powiedzieli, że to psie mleko. PETA szokuje

Redakcja 23.11.2016
PETA częstuje psim mlekiem
Fotografia: www.youtube.com

Członkowie organizacji po raz kolejny udowodnili, że nie boją się kontrowersji.

Organizacja Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, znana jako PETA, od wielu lat organizuje akcje, które mają jasno określony cel - zwrócić uwagę na problem praw zwierząt. Aby jednak zainteresować swoją kampanią jak największą grupę ludzi, trzeba wykazać się nie lada kreatywnością. Należy stworzyć taką kampanię, o której pisać będą media na całym świecie. I z tego zadania PETA wywiązuje się doskonale.

Członkowie organizacji publikują plakaty, na których znani z pierwszych stron gazet lub osoby prywatne pozują niemal nadzy, a wszystko w myśl zasady "Lepiej być nago niż w futrze". Innym przykładem jest chociażby kampania "Behind the Leather" pokazująca, w jak okrutny sposób przemysł modowy wykorzystuje zwierzęta do produkcji skórzanych toreb, kurtek, pasków, czy akcesoriów.

Do swojej najnowszej akcji członkowie organizacji zaangażowali niczego nie spodziewających się przechodniów na jednej z londyńskich ulic, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w badaniu. Prowadząca badanie poprosiła ochotników, aby spróbowali nowego mleka i wyrazili swoją opinię - opisali jego smak i konsystencję. W większości były one pozytywne. Smaczne, słodkie, delikatne - to tylko niektóre określenia. Gdy jednak ochotnicy dowiedzieli się, że wypite przez nich mleko to w rzeczywistości psie mleko, ich reakcje diametralnie się zmieniły. 

srodekfacet
Fotografia: www.youtube.pl

Psie mleko prawie jak krowie

Jedni w słowa prowadzącej badanie nie chcieli uwierzyć, drudzy nie kryli złości i obrzydzenia, a jeszcze inni nie przebierali w słowach. Oczywiście, spożywane przez nich mleko nie pochodziło od żadnego zwierzęcia - było to mleko sojowe.  Tworząc kampanię członkowie PETY chcieli, aby ludzie zrozumieli, że mleko krowy, które tak chętnie spożywają, prawie nie różni się od mleka suki. Ich celem było pokazanie, jak bezsensowne jest jego spożywanie.

Ludzie są jedynym gatunkiem żyjącym na naszej planecie, który pije mleko innego zwierzęcia. Krowie mleko nie jest dla nas bardziej naturalne, niż psie - powiedziała dyrektor organizacji Elisa Allen w rozmowie z Independent.co.uk.

Czy pod wpływem nowej kampanii ludzie zmienią swoje przyzwyczajenia, tego nie wiemy. Ale jedno jest pewne - PETA po raz kolejny udowodniła, że nie boi się kontrowersji i jest w stanie zrobić wiele, aby tylko ochronić zwierzęta. Warto zwrócić uwagę, że organizacja coraz częściej angażuje w kampanie przypadkowych ludzi, a nie gwiazdy i celebrytów, a w ten sposób zwiększa zasięg bezpośredniego dotarcia z komunikatem.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów