Po wypadku lekarze nie dawali poparzonej 9-latce żadnych szans. Przeżyła i teraz wygląda PIĘKNIE

Karol Decka 10.04.2017
Zubaida Hasan
Fotografia: https://www.youtube.com/watch?v=bWrXjsSE7Tg / twitter.com/lapin47

Dziewczynka jest dowodem na to, że nie powinniśmy się poddawać. Jej udało się wygrać walkę o lepsze życie.

Historia tego dziecka wzrusza do łez. Miała zaledwie 9 lat, kiedy w jej domu wydarzył się nieszczęśliwy wypadek. Lekarze skazali ją na śmierć, ale dziewczynka się nie poddała i dzisiaj możemy zobaczyć jej nową twarz.

Zubaida Hasan była przeciętną dziewięciolatką z Afganistanu, która mieszkała z rodzicami i ósemką rodzeństwa. W sierpniu 2001 roku rodzinę spotkała ogromna tragedia. Dziewczynka wylała naftę na włączony palnik kuchenki, substancja się zapaliła. Ogromne płomienie objęły całe ciało dziewczynki, a oleista ciecz przeszkadzała w ugaszeniu pożaru. Pod wpływem ogromnej temperatury, twarz dziecka stopiła się z szyją i ciałem.

Szokująca decyzja lekarzy

Ojciec dziewczynki natychmiast zabrał córkę do szpitala, aby lekarze uratowali jego dziecko. Niestety, Zubaida została wypisana ze szpitala po 20 dniach, kiedy jej stan się poprawił. Najbardziej szokująca okazała się być rada, którą otrzymał mężczyzna. Powiedziano mu, żeby zabrał dziewczynkę do domu, aby odeszła w spokoju.

Rodzina się nie poddała i rozpoczęła walkę o życie córeczki. Dzięki wsparciu, Zubaida przeżyła. Niestety, płomienie uszkodziły jej system nerwowy, przez co odczuwała ogromny ból. Po zagojeniu się ran, dziewczynka nie przypominała człowieka, przez co nie mogła normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Nowa twarz
Fotografia: twitter.com/MaLucy65

Zubaida odzyska swoje dzieciństwo, dzięki nowej twarzy

Nie poddała się

Na szczęście Zubaida i jej rodzina nie poddali się, wciąż walczyli o nowe życie. Rok po tragicznym wydarzeniu, ojciec poprosiło pomoc amerykańskich żołnierzy z okolicznej bazy wojskowej. Jak pisze portal ABCNews.go.com, wojskowi byli wstrząśnięci widokiem dziecka.

Dzięki pomocy, udało się dotrzeć do znanego chirurga. O problemie dziewczynki dowiedział się doktor Peter Grossman, specjalizujący się w oparzeniach. Znał on całą sytuację i wiedział, że Zubaida jest ekstremalnie trudnym przypadkiem. Pomimo tego, zaoferował pomoc dziecku i zaprosił ją wraz z ojcem do Los Angeles.

Wyglądała jak dziwna 80-latka. Chciała żyć, ponieważ wciąż powtarzała, że pragnie tańczyć i być znowu dzieckiem. Myślę, że to właśnie dodawało jej siły - powiedział lekarz w rozmowie z ABC News (abcnews.go.com)

Poparzona dziewczynka
Fotografia: twitter.com/lapin47

Dziewczynka nie poddała się i zyskała nową twarz

Zupełnie nowa twarz

Zespół doktora Grossmana zajął się dziewczynką i przez 3 lata starał się przywrócić jej dawny wygląd. Ostatnie operacje przywróciły nadzieje na normalne życie. Zubaida zyskała nową twarz, dzięki pomocy odważnego lekarza. Nigdy się nie poddała i wraz z ojcem walczyła o lepsze życie. Walkę wygrała, wbrew diagnozom postawionym przez pierwszych lekarzy.

Jej historia inspiruje osoby, które zmagają się z wielkimi problemami. Jest dowodem na to, że nie powinniśmy się poddawać.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów