Po odchudzaniu została jej obwisła skóra na nogach. Wyjście na plaże było dla niej sporym przeżyciem. Teraz odpowiada na "hejt"

Anna Respondek 21.09.2017
Jacqueline Adan
Fotografia: Instagram/jacquelineadan44

Pomimo przykrych sytuacji nie traci pogody ducha i z uśmiechem odpowiada na zaczepki.

Jacqueline Adan kiedyś ważyła 226 kilogramów. Pewnego dnia postanowiła podjąć walkę o swoje zdrowie i normalne życie, w którym w końcu będzie mogła robić to, na co ma ochotę, a nie to, na co pozwala jej waga. Blogerka schudła 158 kilogramów i odzyskała kontrolę nad swoim ciałem. 

Pomimo ogromnej przemiany, nadal musi borykać się z przykrymi komentarzami i wytykaniem palcami. Dlaczego? Powodem jest jej obwisła skóra, która pozostała po olbrzymiej utracie wagi. Jak sama przyznaje, ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak heroiczną walkę podejmują osoby chore na otyłość i jak wiele muszą przejść, aby znowu zacząć normalnie funkcjonować. 

Ostatnio Adan zdecydowała się opisać przykrą sytuację, która spotkała ją na wakacjach w Meksyku. Dziewczyna po raz pierwszy od dłuższego czasu odważyła się włożyć strój kąpielowy i pokazać się tak innym ludziom. Towarzyszył jej duży strach przed pojawieniem się w basenie albo na plaży. Niestety inni plażowicze jej "nie zawiedli" i zareagowali tak, jak przewidywała. 

Para siedząca przy basenie zaczęła się śmieć i wytykać mnie palcami. Robili sobie ze mnie żarty od chwili, kiedy zdjęłam z siebie okrycie - napisała. 

Kobieta nie dała się jednak zbić z tropu, a jej reakcja to najlepsza riposta.  

Co mogłam zrobić? Wzięłam głęboki oddech, uśmiechnęłam się i weszłam do basenu. To było dla mnie wielkie wydarzenie. Zmieniłam się. Już nie byłam tą samą dziewczyną, co kiedyś - wyjaśniła.

Jacqueline mobilizuje innych do pozytywnego myślenia i podkreśla, że nie można pozwolić, aby takie sytuacje miały na nas wpływ. 

Oni mnie nie znają. Nie wiedzą, jak ciężko pracowałam, aby zrzucić 158 kilogramów. Nie wiedzą, jak ciężko dochodziłam do siebie po operacjach. Nie mają prawa siedzieć, wskazywać na mnie palcem i śmiać się. Dlatego właśnie się uśmiecham. Nie ma znaczenia, co mówią inni - napisała. 

Internauci zachwyceni Adan

Obserwatorzy i fani blogerki byli zachwyceni jej przekazem. Gratulowali jej odwagi i namawiali do dalszych zmian.

Wyglądasz absolutnie pięknie. Dalej dziewczyno.

Jesteś inspirująca - pisali. 

Z takim podejściem można zawojować świat. ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów