Po czym poznać, czy ktoś jest inteligentny? To zależy, czy woli spędzać czas w domu czy na mieście

Katarzyna Leszczyńska 27.02.2018
To, w jaki sposób spędzasz czas wolny, może powiedzieć wiele o twojej inteligencji
Fotografia: fotolia.com

Najnowsze badania wykazały, że istnieje zależność między sposobem spędzania czasu wolnego a inteligencją. 

Wielu z nas zna to uczucie, gdy nie chce się wychodzić z domu i najchętniej poleżelibyśmy w dresach przed telewizorem. Od dziś nie musimy mieć w związku z tym wyrzutów sumienia. Najnowsze badania wykazały, że może to świadczyć o nas naprawdę dobrze. Zdaniem uczonych, osoby, które wybierają wieczór w domu, zamiast wychodzenia na miasto, są o wiele bardziej inteligentne.

Zobacz także: Co wiek inicjacji seksualnej mówi o bystrości umysłu? 5 rzeczy, które wyróżniają ludzi inteligentnych

Wyniki badań zostały opublikowane w British Journal of Psychology. Udział w nim wzięło 15 tysięcy osób z różnych miejsc i o różnych statusach społecznych. Zespół ekspertów, którzy analizowali wyniki badań stwierdził, że te osoby, które zadeklarowały, że wolą spędzać wieczory w domu, wykazywały się również wyższym ilorazem inteligencji.

Najbardziej inteligentne osoby doświadczają mniejszej satysfakcji z kontaktów ze znajomymi i innymi ludźmi – stwierdzili psycholodzy.

Zdaniem uczonych może to mieć wiele wspólnego z tym, że ludzie inteligentni mają problemy z przystosowaniem się do środowiska. Będąc wśród dużej grupy ludzi zaczynają zachowywać się nienaturalnie i ważyć każdy swój krok. Zastanawiają się nad wszystkim, łącznie z tym, jak się poruszyć oraz co powiedzieć, żeby nie wyjść na głupich. Dlatego też większą satysfakcję przynosi im przebywanie sam na sam.

Zobacz także: Ten żart bawi jedynie inteligentnych ludzi. Naukowcy tłumaczą dlaczego

To, w jaki sposób spędzasz wieczór, może powiedzieć wiele o twojej osobowości

Zobaczcie w poniższej galerii, w jaki sposób można rozpoznać osobę o skłonnościach psychopatycznych:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów