Po 82 latach z Monopoly znika naparstek. Zastąpi go hashtag lub smartfon?

Redakcja 20.02.2017
Monopoly
Fotografia: www.flickr.com

O rozstaniu z legendarnym pionkiem zdecydowali internauci. Słusznie? 

Monopoly to jedna z najpopularniejszych planszówek na świecie. Teraz fani tej kultowej gry muszą przygotować się na zmiany. Niebawem zniknie pionek w kształcie naparstka.  

O tym, że w wyposażeniu Monopoly zabraknie właśnie tego pionka, zdecydowali internauci. Producent gry chcąc ją odświeżyć, zapytał fanów o to, jakie pionki powinny znaleźć się w nowej edycji. Swoje głosy internauci mogli oddawać do końca stycznia 2017 roku. Naparstek nie znalazł uznania w oczach głosujących i wszystko wskazuje na to, że ci, którzy zakupią nową grę nie pokłócą się już o to, kto zagra pionkiem przypominającym krawiecki kapturek.

Byliśmy trochę zaskoczeni, że naparstek dostał tak mało głosów, bo przecież jest w grze już tak długo - powiedział dla Money.cnn.com Jonathan Berkowitz, dyrektor biura marketingu firmy Hasbro Gaming.

W nowej edycji Monopoly zabraknie kultowego naparstka
Fotografia: East News

W nowej edycji Monopoly zabraknie kultowego naparstka

Czas na zmiany

Twórcy Monopoly zaprezentowali w sieci 50 nowych wzorów i dali miłośnikom planszówki szansę wyboru nowych pionków.

Wśród proponowanych wzorów znajdziemy między innymi kapelusz kowbojski, bolidy Formuły 1, emotikony, komputer, smartfon, okulary przeciwsłoneczne i hasztag. Być może to właśnie któryś z nich wskoczy na miejsce naparstka. Na decyzję producenta będziemy musieli jeszcze chwilę zaczekać. Jak podaje Cnn.com, ostateczne wyniki głosowania poznamy 19 marca 2017 roku podczas Światowego Dnia Monopoly

Producent gry nie po raz pierwszy zapytał internautów o opinię. Już wiele razy udowodnił, że ich zdanie ma dla niego kluczowe znaczenie. Wystarczy przypomnieć 2008 rok i ogłoszony przez niego konkurs. Fani Monopoly mogli oddawać głosy na miasta, które mają pojawić się w nowej edycji gry. Tym właśnie sposobem Gdynia, jako pierwsze polskie miasto, trafiło na jej planszę. 

Za produkcję uwielbianej przez wielu gry Monopoly, odpowiada firma Hasbro Gaming. To jedna z najpopularniejszych gier na świecie, która polega na handlu nieruchomościami. Daje graczom niebywałą szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Jej początki sięgają czasów Wielkiego Kryzysu, a za jej twórczynię uważa się Elizabeth Magie. To właśnie ona wymyśliła grę planszową The Landlord's Game, poprzedniczkę dzisiejszego Monopoly. 

Monopoly
Fotografia: www.flickr.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów