Płócienne torby z tym arabskim napisem budzą lęk. A wystarczyło go przetłumaczyć

Redakcja 18.08.2016
Torby palestyńskiej marki zyskały sławę na świecie
Fotografia: www.facebook.com/nader.alsarras

Reakcja wielu osób na te torby pokazuje, jak naprawdę jest postrzegana kultura arabska.  

Zwykła, materiałowa torba, a wzbudza wiele emocji. Niemal każda firma odzieżowa ma takie w swoim asortymencie. To wdzięczny produkt do promowania swojej sztuki czy marki. Jednak palestyńskiej marce udało się dokonać czegoś więcej. A dokładnie pokazać, że kierowani stereotypami ludzie boją się kultury arabskiej.

Ten tekst nie ma żadnego sensu, ma tylko przerazić tych, którzy boją się arabskiego języka - tak brzmi napis, który widnieje na torbach.

Kiedy pojedyncze sztuki toreb kupionych w sklepie Rock Paper Scissors Mafia w Hajfie zaczęły podróżować po świecie wraz ze swoimi właścicielami, okazało się, że tego typu grafika może wywołać lęk. Zdjęcie mężczyzny z berlińskiego metra, który trzyma na ramieniu jedną z nich, zostało udostępnione na Facebooku 15 tysięcy razy, a na Twitterze aż 60 tysięcy! Internauci teraz dyskutują o tym, że zwykły napis, choć niezrozumiały dla ludzi spoza arabskiego kręgu kulturowego, może wywołać niepotrzebną panikę. 

I taki był cel Rock Paper Scissors Mafii. Graficy współpracujący z marką uważają, że islamofobia jest dużym problemem, ponieważ ludzie mają tendencję do kojarzenia języka arabskiego z atakami terrorystycznymi, choć w tym języku mówi się w 24 krajach na świecie. To spora część Afryki i Bliski Wschód. Islam jest drugą największą religią świata, wyznawaną w kilkudziesięciu krajach. Tymczasem terroryści wywodzą się miejsc, w których panują wojny i konflikty, lub tam, gdzie dżihadyści mają duży wpływ na społeczeństwo. A to tylko kilka państw.

Tymczasem większość świata arabskiego to ludzie, którzy nie chcą wojen i stosowania przemocy wobec wyznawców innych religii. Marka Rock Paper Scissors Mafia w skuteczny sposób walczy z krzywdzącym stereotypem wynikającym z ignorancji i niewiedzy.

Screen z Facebooka
Fotografia: Nader Al - Sarras/Facebook.com

Damskie torby na laptopa dostępne są w wielu kolorach.

Szeroki wybór toreb shopper damskich - sprawdź!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów