Plejada gwiazd w kampanii #KiedyMyŻyjemy. Jak dobrze Polacy znają swój hymn?

Sylwia Kropiewnicka 09.11.2018
Antek Królikowski w kampanii
Fotografia: Instagram.com/antek.krolikowski/

Kampania #KiedyMŻyjemy ma na celu zwrócenie uwagi na najczęściej popełniany błąd w polskim hymnie. W tę ogólnokrajową akcję zaangażowało się mnóstwo gwiazd i celebrytów - z Kamilem Stochem, Antkiem Królikowskim i Sebastianem Fabijańskim na czele.

#KiedyMyŻyjemy to akcja społeczna mająca na celu uświadomić Polakom, że hymn jest jednym z naszych znaków narodowych i powinniśmy poprawnie go wykonywać. Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na najczęściej popełniany błąd, czyli śpiewanie "póki" zamiast "kiedy my żyjemy". 11 listopada już niedługo. Tego dnia wszyscy Polacy będą śpiewać swój hymn. Ilu z nas bezbłędnie zna jego tekst?

Akcję zapoczątkowano podczas sobotniego meczu Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Kibice zaprezentowali plakaty odnoszące się do często mylonego tekstu hymnu polskiego na stadionie przy ul. Łazienkowskiej.

Antek Królikowski na swoim Instagramie zwraca uwagę na najczęściej popełniany błąd. Aktor pisze:

Mamy piękny hymn narodowy, którego tekst autorstwa Józefa Wybickiego ewoluował, ale nigdy nie było w nim słowa „póki”! „Jeszcze polska nie zginęła KIEDY my żyjemy...”. Warto o tym pamiętać w obliczu zbliżającego się stulecia odzyskania niepodległości.

Na oficjalnej stronie kampanii #KiedyMyŻyjemy znajdziemy także zdjęcia innych celebrytów i gwiazd ubranych w koszulki z hasłem kampanii. Są wśród nich m.in.: Kamil Stoch, Przemysław Babiarz czy Bartosz Kapustka.

Cała akcja została zorganizowana w bardzo szczytnym celu. Każdy Polak powinien poprawnie śpiewać swój hymn. Przez lata utarły się jednak błędne wersje. Należy pracować nad tym, by je wyplenić.

Zobacz także: Znamy największy kompleks księżnej Meghan! Opowiedziała o nim w wywiadzie

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

QUIZ bitwy europejskie
Rozwiąż quiz

Słynne bity w historii Europy. QUIZ dla prawdziwych miłośników historii

QUIZ bitwy europejskie

1. W którym roku odbyła się Bitwa pod Grunwaldem?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów