Pisarka krytykuje udział Kożuchowskiej w filmie o Skarbek. "Nie znosiła tego typu kobiet"

Redakcja 18.05.2017
Małgorzata Kożuchowska
Fotografia: East News

Wygląda na to, że Maria Nurowska wątpi w umiejętności aktorskie Małgorzaty Kożuchowskiej. 

Maria Nurowska apeluje do Małgorzaty Kożuchowskiej, aby zrezygnowała z roli Krystyny Skarbek. 

Pisarka na Facebooku opublikowała post, w którym komentuje udział Małgorzaty Kożuchowskiej w filmie o Krystynie Skarbek, agentce brytyjskich tajnych służb podczas II wojny światowej. Nurowska, która napisała książkę o Skarbek, uważa, że obsadzenie Kożuchowskiej w roli agentki, to zła decyzja. 

Spełnione marzenie Małgorzaty Kożuchowskiej, jak oświadczyła w wywiadzie, będzie mi spędzało sen z powiek. Chodzi o film, czy serial, który ma zamiar nakręcić TVP o Krystynie Skarbek, o której napisałam książkę pt. "Miłośnica", kiedy nikt o Krystynie nie słyszał. A ja ją znałam od dziecka z opowiadań ojca! Krystyna nie miała wielkiej urody, była niewysoką szatynką, ale kiedy chciała potrafiła olśnić każdego mężczyznę. Kobiety jej nie lubiły, nic dziwnego, skoro gdzie tylko się pojawiła otaczał ją wianuszek mężczyzn. Bo była inteligentna, fascynująca, miała zniewalający uśmiech. Potrafiła też być niewidoczna dla otoczenia, przemienić się w szarą myszkę. Już to widzę jak Małgorzata Kożuchowska staje się niewidoczna! - napisała Maria Nurowska na Facebooku. 

Nurowska
Fotografia: www.facebook.com/profile.php?id=100002329372351&fref=ts
Maria Nurowska
Fotografia: East News

Maria Nurowska 

"Niech bryluje w reklamach"

Nurowska wskazała również polską aktorkę, która jej zdaniem, udźwignęłaby rolę Krystyny Skarbek. Chodzi o Agatę Kuleszę, która prywatnie przyjaźni się z Małgorzatą Kożuchowską. 

Jedyną polską aktorką, która udźwignęłaby tę rolę jest Agata Kulesza. Więc apeluję do p. Kożuchowskiej, aby znalazła inne marzenie, bo na ogół aktorzy grający autentyczną postać powinni być chociaż trochę do tej osoby podobni fizycznie i duchowo. Czuję, że Krystyna gdzieś tam w zaświatach się wścieka, bo nie znosiła tego typu kobiet, jaki reprezentuje aktorka - napisała Maria Nurowska na Facebooku. 

Osoby komentujące post przyznają, że pisarka ma sporo racji. 

Agata Kulesza!!! Nikt inny - napisał internauta na Facebooku Marii Nurowskiej. 

Wspaniała postać, rola stworzona dla Agaty Kuleszy - dodał kolejny. 

Agata Kulesza? To strzał w dziesiątkę!!!! A pani Kożuchowska niech bryluje dalej w reklamach, bo to wychodzi jej najlepiej, a przy tym przerost formy nad treścią.

Kożuchowska jest aktorką znaną, a Agata Kulesza wybitną. To rola tylko dla p. Agaty.

Lubię Małgosię lecz osoba, którą miałaby zagrać jest jej przeciwieństwem. Jej talent, chęci nie oddają charakteru Krysi. Zważając na cudo powieści P. Marii. Jak również znajomość bohaterki. Ona wie jaka baba powinna zagrać tę kobietę. Wg mnie Agata jest idealna.

Nie wszyscy jednak przyznają rację Nurowskiej. Jeden z internautów zauważa, że Kożuchowska jest dobrą, porządną aktorką i "potrafi dobrze zagrać". Dominują jednak komentarze, w których internauci zgadzają się z pisarką i przyznają, że Małgorzata Kożuchowska nie powinna wcielić się w postać słynnego polskiego szpiega. 

Małgorzata Kożuchowska
Fotografia: ONS

Małgorzata Kożuchowska 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów