"Pisali, że poderżną nam gardła". Jednak ta para gejów się nie poddała i nagrała kolejny teledysk

Redakcja 19.10.2016
"Some other summer"
Fotografia: www.youtube.com

Kilka miesięcy temu nagrali klip, po którym spadła na nich fala hejtu i pogróżek. Dziś odpowiedzieli nowym teledyskiem do piosenki "Don't you need somebody".

Jakub, pracownik branży reklamowej i Dawid, marketingowiec - dwaj młodzi faceci, których połączyła miłość. Polscy internauci usłyszeli o nich kilka miesięcy temu, kiedy będąc na wakacjach nagrali teledysk do piosenki "Some Other Summer" zespołu Roxette.

Nie spodziewali się, że chwilę później ich wideo umieszczone na kanale YouTube udostępni na swoim profilu na Facebooku sam współtwórca Roxette, Per Gessle. Radości nie było końca, a o dwójce trzydziestokilkulatków zaczęły pisać portale na całym świecie. Przychylne komentarze płynące z zagranicy i umieszczane pod filmem przeplatały się z pełnymi agresji i nienawiści wypowiedziami polskich internautów.

Pisali, że jak nas spotkają, to poderżną nam gardła. Obleją kwasem. Że nasi sąsiedzi powinni nam wybić szyby w oknach. Znaleźli jakoś nasze imiona i nazwiska i wysyłają nam pogróżki na Facebooku. Po mnie to spływa, ale Dawid któregoś dnia zaczął czytać komentarze. Znam faceta od siedmiu lat, ale pierwszy raz widziałem, jak płacze  - opowiada Jakub w rozmowie z Wyborcza.pl.

Na nagranym wideo nie ma nic, co powinno oburzać. Dwóch zakochanych w sobie mężczyzn tańczy, skacze, wygłupia się przed kamerą. Czasem złapią się za rękę, a czasem się przytulą. Mimo to spada na nich fala hejtu, której muszą stawić czoła. Krytykowani za to, że są gejami musieli poradzić sobie z nową sytuacją. Z tej historii wyszli jednak obronną ręką. Dziś, silniejsi i pewniejsi siebie odpowiadają hejterom nagrywając kolejny teledysk. Tym razem do piosenki "Don't you need somebody" zespołu RedOne z wokalem Enrique Iglesiasa. 

Tym teledyskiem chcemy pokazać, że gej to nie tylko drag queen, że to mogą być normalni goście. Oczywiście, nie całkiem normalni, bo przecież wszyscy mamy jakieś odchyły, ale wiesz o co chodzi. Zostawiliśmy z Dawidem szpilki w szafie, nie malowaliśmy się i nakręciliśmy teledysk  - tłumaczył w rozmowie z Natemat.pl Jakub. 

Jak przekonują, mają nadzieję, że już wkrótce uda im się zmienić w Polsce wizerunek gejów i że w końcu będą traktowali tak, jak każda heteroseksualna osoba. Warto obejrzeć najnowszy teledysk Jakuba i Dawida, żeby móc wyrobić sobie własną opinię.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów