Pippa Middleton miała na ślubie "coś starego". Kate się ucieszy. "To strasznie słodkie"

Emilia Klima 22.05.2017
James Matthews, Pippa Middleton
Fotografia: East News

Pippa Middleton to bardzo tradycyjna panna młoda. Zadbała, by w dniu ślubu mieć na sobie "coś starego".

Zasada czterech atrybutów panny młodej: coś nowego, coś starego, coś pożyczonego, coś niebieskiego, to znana w Polsce tradycja, która przywędrowała do nas z Anglii. Założenie stroju, który spełnia te wymogi, ma przynieść pannie młodej szczęście w małżeństwie i wierność partnera. 

Wszystko wskazuje na to, że tradycja jest nadal kultywowana w kraju, w którym powstała. A przynajmniej dla jednej angielskiej panny młodej, Pippy Middletton. Młodsza siostra księżnej Kate 20 maja 2017 roku poślubiła biznesmena Jamesa Matthewsa. Mediom nie umknął jeden szczegół - panna młoda miała na sobie "coś starego". Była to ta sama para diamentowych kolczyków, którą Pippa miała na ślubie siostry w 2011 roku. Biżuterię marki Robinson Pelham sprezentowali jej wówczas rodzice. 

Pippa ewidentnie chciała uhonorować w ten sposób swoją starszą siostrę. To najsłodsza rzecz na świecie - zachwyca się dziennikarka portalu Cosmopolitan.com.

Pippa Middleton na weselu Kate i swoim w tych samych kolczykach
Fotografia: Eest News

Coś nowego, coś starego

Media i fani rodziny królewskiej większy problem mają ze znalezieniem pozostałych atrybutów z "wielkiej czwórki". "Coś niebieskiego" musiało być dobrze ukryte, a za nowe chyba trzeba przyjąć po prostu suknię i buty panny młodej. Pippa w tym wyjątkowym dniu miała na sobie koronkową suknię projektu Gilesa Deacona wartą 40 tysięcy funtów (ok. 194 tysięcy złotych), wyszywany diamentami welon od Stephana Jonesa i diadem od Robinsona Pelhama (ta sama marka co kolczyki). Całość uzupełniły szpilki Manolo Blahnik.

Praca nad suknią ślubną Pippy była dla nas ogromnym zaszczytem. Cieszymy się, że tak sporo osób mogło zobaczyć nasz projekt, nad którym tak napracował się nasz zespół w Londynie. Pippa pokazała też w ten sposób swoje oddanie brytyjskiemu przemysłowi modowemu - napisał projektant sukni na swoim Instagramie.

Do namierzanie zostało jeszcze zatem "coś niebieskiego" i "coś pożyczonego". Macie jakieś swoje typy? ;-)

Pippa Middleton
Fotografia: East News

 

Pippa Middleton
Fotografia: East News
James Matthews, Pippa Middleton
Fotografia: East News
Pippa Middleton, księżna Kate
Fotografia: East News
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów