Piotr Woźniak-Starak został pochowany na terenie rodzinnej posiadłości

Adrianna Kubiak 31.08.2019
Uroczystości pogrzebowe Piotra Woźniaka-Staraka
Fotografia: Mieczysław Włodarski Reporter/East News

Wczoraj odbył się pogrzeb milionera i producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Prawdopodobnie na uroczystości pojawiło się małe grono najbliższych osób.

Jak podaje Onet w piątek w Fuledzie na terenie posiadłości rodziny Staraków została złożona urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka. Według ustaleń portalu rodzina zmarłego nie musiała występować do sanepidu o pozwolenie na pochowanie producenta poza terenem cmentarza.

Zobacz także: Joanna Kos-Krauze wspomina szlachetny gest Piotra Woźniaka-Staraka. Pomógł jej choremu mężowi

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka poruszyła media. Producent filmowy zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia na jeziorze Kisajno. Po czterech dniach akcji poszukiwawczej jego ciało zostało odnalezione.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

Uroczystości pogrzebowe producenta trwały dwa dni. W czwartek 29 sierpnia w Konstancinie-Jeziornie odprawiono mszę za Piotra Woźniaka-Staraka, a w piątek 30 sierpnia złożono urnę z prochami.

Wbrew doniesieniom o możliwych komplikacjach, najbliżsi producenta pochować mieli urnę na terenie posiadłości rodziny w Fuledzie na Mazurach- poinformował portal Onet

Sprzeczne doniesienia sugerowały, że rodzina Staraków potrzebować będzie specjalnego pozwolenia na pochowanie zmarłego na terenie prywatnym. Głos w sprawie zabrał Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który w czwartek zdementował informacje o „specjalnym zezwoleniu" dla rodziny zmarłego.

Takiej decyzji nie podjęła ani powiatowa, ani wojewódzka stacja sanepidu- napisano w komunikacie.

Jak ustalił Onet, zgodnie Art. 12 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych dopuszcza się złożenie zwłok w grobach ziemnych, w grobach murowanych lub w katakumbach oraz zatopienie w morzu. Rodzina Piotra Woźniaka- Staraka nie musiała zatem występować o pozwolenie sanepidu.

W przypadku grobów ziemnych, grobów murowanych i kolumbariów obowiązuje wymóg ich lokalizacji na terenie cmentarza. Przepis ten nie obejmuje katakumb - pomieszczeń z niszami w ścianie, przeznaczonych do pochówku zwłok. Właśnie w takim miejscu została złożona urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka.

Posiadłośc rodziny Staraków
Fotografia: Marcin Gadomski/Agencja SE/East News

Zobacz także: Martyna Wojciechowska złożyła wyjątkowe kondolencje Agnieszce Woźniak-Starak. "Znam uczucie straty"

 Piotr Woźniak-Starak zmarł 18 sierpnia 2019 roku. Jest kolejną znaną osobą, którą pożegnaliśmy w tym roku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów