Szczęsny i piłkarze Juventusu w kwarantannie! Jeden z nich ma koronawirusa

Wojciech Szczęsny i Cristiano Ronaldo na boisku podczas meczu włoskiego zespołu Juventus
Fotografia: Antonio Polia / SplashNews.com/East News

Juventus potwierdził informację, że ich piłkarz, Daniele Rugani, ma koronawirusa. Teraz wprowadza środki ostrożności, w tym kwarantannę dla piłkarzy.

We Włoszech jest największe ognisko koronawirusa w Europie. Nic więc dziwnego, że pandemia dotknęła także jednego z najpopularniejszych klubów sportowych w tym kraju. Juventus czekają teraz trudne chwile. Okazuje się, że środkowy obrońca drużyny, Daniele Rugani, ma koronawirusa. Testy potwierdziły zakażenie u piłkarza. Teraz Juventus wprowadza wszelkie środki ostrożności, w tym kwarantannę dla pozostałych piłkarzy i wszystkich tych, którzy mieli do czynienia z obrońcą. 

Zobacz także: Tom Hanks i jego żona mają koronawirusa! Aktor opowiedział o chorobie

Piłkarz Juventusu ma koronawirusa! Szczęsny i inni w kwarantannie

O sytuacji, która ma miejsce we włoskim klubie, poinformowali przedstawiciele Juventusu w oficjalnym komunikacie.

To właśnie z niego dowiadujemy się o chorobie Ruganiego, jak również kwarantannie, której będą musieli poddać się pozostali piłkarze

Daniele Rugani uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirus Covid-19, na razie nie ma żadnych objawów. Klub Juventus aktywuje wszystkie procedury związane z kwarantanną, w tym spis osób, które miały kontakt z piłkarzem - brzmi oświadczenie klubu.

Jak podaje portal Sportowefakty.pl, Rugani to pierwszy zawodnik z Serii A z potwierdzonym zakażeniem. To jednak drugi piłkarz w Europie, u którego stwierdzono koronawirusa. Wcześniej zakażenie potwierdzono u Timo Huebersa z Hannoveru 96.

Zdaniem specjalistów od piłki nożnej kwarantanna w Juventusie może wpłynąć na zawieszenie rozgrywek na poziomie europejskim, jak również zgrupowania reprezentacji. W zespole znajdują się bowiem m.in. Wojciech Szczęsny, czyli bramkarz polskiej reprezentacji, a także Cristiano Ronaldo reprezentujący Portugalię. 

Zobacz także: Księżna Kate jest przerażona. W szkole George'a i Charlotte czworo uczniów mogło zarazić się koronawirusem!

Uwielbiasz polskie WAGs? Śledzisz ich profile na Instagramie? Jeśli tak to koniecznie weź udział w naszym quizie.

WAGs
Rozwiąż quiz

Ile wiesz o polskich WAGs? Ostrzegamy, niektóre pytania są podchwytliwe

WAGs

1. Która WAG ma swoją markę jubilerską?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów