Pies pogryzł swoich właścicieli, bo chcieli ubrać go w zabawny sweter

Redakcja 03.01.2017
Pies
Fotografia: twitter.com/abcactionnews

Zdaniem niektórych właścicieli ubrania dla psów to fajna sprawa. Tylko czy na pewno mądra?

Moda na ubieranie czworonogów trwa w najlepsze. Zwłaszcza zimą, kiedy za oknem minusowa temperatura, a ukochanego pupila trzeba wyprowadzić na spacer. Ich właściciele kupują więc ciepłe sweterki, które zakładają czworonożnym przyjaciołom - często nie zastanawiając się, czy to dobre rozwiązanie.

Jednak jest to tak popularne, że widok psa w takim kubraczku nikogo już nie dziwi. Są tacy, którzy na widok piesków w kolorowych sweterkach zachwycają się, ale są też tacy, którzy ubieranie psów traktują jak zwykłą ludzką głupotę i męczenie zwierząt. Bez względu na to kto ma rację, to, czy powinniśmy ubierać zwierzęta zależy od jego osobistych predyspozycji. Jedno jest pewne - wykonując tę czynność lepiej uważać, w przeciwnym razie skutki mogą być naprawdę opłakane. W ostatnim czasie przekonała się o tym rodzina Guerrero z Florydy. 

Sweterek nie dla wszystkich

Brenda Guerrero na święta udekorowała nie tylko własny dom. To samo chciała zrobić ze swoim psem wabiącym się Scareface. Wpadła na pomysł, aby ubrać czworonoga w świąteczny sweter. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wspomniany pies to pitbull, a to jedna z najgroźniejszych ras na świecie. Kiedy więc kobieta w ogrodzie próbowała założyć psu sweter, ten zdenerwował się i rzucił się na nią. Na ratunek kobiecie przybiegli jej mąż i 22-letni syn. Ten ostatni zdołał ugodzić czworonoga nożem, dzięki czemu rodzina mogła uciec. Cała trójka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Zapanowanie nad rozwścieczonym psem nie było prostą sprawą. Przybyli na miejsce policjanci musieli strzelić do niego środkiem uspokajającym, a kiedy to nie skutkowało, użyli paralizatora. Na szczęście, niebezpiecznego psa udało się obezwładnić. Jak donosi portal Abc7.com, decyzja czy Scareface zostanie uśpiony jeszcze nie zapadła. 

Najmodniejsze swetry tego sezonu

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów