Pierwszy wywiad Ronaldo po oskarżeniach o gwałt. Tak wiele o skandalu jeszcze nie mówił

Magdalena Barszczak 02.11.2018
Cristiano Ronaldo
Fotografia: UK Sports Pics/SIPA/SIPA/East News

Piłkarz pierwszy raz skomentował aferę dla mediów. Padły mocne słowa.

Cristiano Ronaldo przerywa milczenie w sprawie afery dotyczącej rzekomego gwałtu. Gwiazdor pierwszy raz od momentu opublikowania krótkiego oświadczenia na Twitterze zabrał głos na ten temat. W rozmowie z "France Football" przyznał, że sytuacja ma destrukcyjny wpływ na jego rodzinę.

Pod koniec września 2018 roku Kathryn Mayorga na łamach "Der Spiegel" oskarżyła Portugalczyka o napaść seksualną. Miało do niej dojść w czerwcu 2009 roku w Las Vegas, gdzie światowej klasy napastnik świętował transfer do Realu Madryt. 

34-latka i Ronaldo bawili się razem w jednym z klubów, po czym gwiazdor miał ją zaprosić do pokoju hotelowego. Mayorga twierdzi, że tam została zmuszona do seksu analnego, a piłkarz zapłacił za jej milczenie 375 tysięcy dolarów. Amerykanka zmieniła jednak zdanie i wystosowała pozew do sądu. 

Ronaldo po raz pierwszy komentuje oskarżenia o gwałt

Mam czyste sumienie, dzięki temu mogę w spokoju czekać na wyniki jakiegokolwiek śledztwa - taki wpis Ronaldo zamieścił na Twitterze kilka tygodni temu. Teraz przyszedł czas na rozmowę z mediami, w której odniósł się do oskarżeń i opowiedział, jak afera wpłynęła na jego bliskich.

Rozmawiałem o tym z moją partnerką. Wszystko jej wytłumaczyłem. Natomiast mój syn jest jeszcze za mały, żeby zrozumieć całą sytuację. Najgorzej ta sytuacja wpłynęła na moją mamę i siostry. Są oszołomione, a jednocześnie wściekłe. Nigdy nie widziałem ich w tak złym stanie jak teraz - wyznał.

Piłkarz przyznał, że trudno mu się odnaleźć, ponieważ zawsze starał się świecić przykładem

Wyobraźcie sobie, że ktoś oskarża was o taką rzecz jak gwałt. Nie sposób przejść obok tego obojętnie. Mam partnerkę, czworo dzieci, starzejącą się mamę, rodzinę, która jest mi bardzo bliska. Nie mówiąc już o mojej reputacji, ja zawsze byłem przykładem - podkreślił.

CR7 wierzy jednak w sprawiedliwość i ma nadzieję, że skandal nie wpłynie na jego dobre imię.

Wiem jednak, że nadejdzie dzień, w którym prawda wyjdzie na jaw, a ludzie, którzy grzebią w moim życiu i robią z niego cyrk, zobaczą, jak było naprawdę - podsumował.

Zobacz także: Ile zarabiają piłkarze polskiej reprezentacji? Te kwoty robią wrażenie! 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Lubisz oglądać mecze? A znasz partnerki polskich piłkarzy?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów