Pierwsza muzułmanka w hijabie w "Playboyu". Kobieta to osobowość, nie ciało

Redakcja 29.09.2016
Noor Tagouri
Fotografia: Noor Tagouri/ Facebook.com

Świat się zmienia, "Playboy" też. Historia Noor Tagouri jest dowodem na to, że magazyn ma całkowicie inne podejście do kobiet niż rok temu.

22-letnia Noor Tagouri jest amerykańską muzułmanką, dziennikarką serwisu Newsy.com. Przejdzie do historii jako pierwsza kobieta w chuście, która ukaże się na łamach pisma, które jeszcze kilka miesięcy temu kojarzyło się z półnagimi lub nagimi modelkami, króliczkami i rezydencją Hugh Hefnera. Jednak od niedawna "Playboy" zmienia wizerunek. Bohaterka październikowego numeru ma zainteresować czytelników charakterem, pasjami i inspirować. 

Nie jest jedyna

Materiał o Noor Tagouri spotkał się z dużym entuzjazmem internautów, ale jak można się domyślić, pomysł ten spotkał się również z krytyką - głównie ze strony męskich wyznawców islamu. Jednak negatywne opinie nie wydają się być merytoryczne, a sama zainteresowana się nimi nie przejmuje. Przede wszystkim dlatego, że dziennikarka nie będzie jedyną inspirującą kobietą przedstawioną w najnowszym "Playboyu". Obok niej, w ramach cyklu "Renegade" ("Odszczepieniec"), czytelnicy poznają pisarkę, komiczkę oraz aktywistkę seksualną. Magazyn reklamuje je jako kobiety, które ryzykowały życiem, aby robić to, co kochają.

Na przełomie 2015 i 2016 roku, świat obiegła informacja, że "Playboy" rezygnuje z publikowania zdjęć nagich kobiet. Zmiany wprowadzono najpierw w Stanach Zjednoczonych, a z miesiąca na miesiąc kolejne edycje krajowe wdrażały nową ideę. Wydaje się, że świat zmierza w dobrą stronę, ponieważ nawet najbardziej seksistowskie pismo zaczęło dostrzegać fakt, że w kobiecie najbardziej interesująca jest osobowość.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów