Książę Filip zmusił matkę do poświęceń, żeby kupić pierścionek zaręczynowy dla Elżbiety

Królowa Elżbieta i książę Filip machają na balkonie w dniu koronacji w 1953 roku
Fotografia: The Print Collector/Image State

Rodzina królewska wymaga poświęceń. Zwłaszcza, gdy zamierzasz ożenić się z następczynią tronu. Z tym zadaniem przed laty zmierzył się książę Filip.

Wejście do rodziny królewskiej łączy się z wieloma wyrzeczeniami oraz wymaganiami. Wiedzą o tym doskonale Kate i Meghan, których poczynania śledzą oczy na całym świecie. Dawniej to jednak książę Filip, który poślubił przyszłą królową, był w centrum zainteresowania. To właśnie on, choć pozostaje w cieniu Elżbiety, od zawsze jest jej prawą ręką. Początki związku nie były jednak dla niego łatwe, zwłaszcza sam moment zaręczyn.

Zobacz także: Książę Filip nigdy nie został królem, a księżna Kate ma zostać królową. Ma większe przywileje niż mąż Elżbiety?!

Pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety

Okazuje się, że w okresie, gdy książę Filip zdobył serce królowej Elżbiety, nie był osobą majętną. Co prawda był greckim księciem, jego ojciec opuścił jednak rodzinę, gdy Filip był bardzo młody. Następnie wraz z bratem i matką przyszły książę przez wojnę musiał opuścić rodzinny dom i udał się do Paryża. Jego sytuacja zatem w roku 1946, czyli zaraz po wojnie, nie była idealna. Wówczas właśnie zaczął spotykać się z następczynią tronu brytyjskiego.

Pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety nie jest aż tak zjawiskowy, jak pierścienie późniejszych księżnych. To prosty pierścień z białego złota, z diamentem po środku i 10 mniejszymi po bokach. Okazuje się, że powstał dzięki poświęceniu matki księcia Filipa, księżnej Alice. Kobieta oddała diamenty ze swojej tiary, żeby jej syn mógł podarować wyjątkowy pierścionek zaręczynowy przyszłej monarchini.

Zobacz także: Książę Harry i Meghan Markle zdradzili szczegóły zaręczyn. Dość niecodzienne. Aktorka pokazała też pierścionek

Choć spośród wszystkich pierścieni zaręczynowych, które znajdują się w rodzinie królewskiej, pierścionek królowej jest najskromniejszy, jednocześnie może być nazwany najbardziej wyjątkowym, zważywszy na historię swojego powstania. A Filip musiał bardzo kochać Elżbietę, skoro wraz z matką zdecydował się na takie poświęcenie. Z resztą świadczy o tym również to, że do dziś są bardzo udanym małżeństwem.

Najlepsze filmy i seriale o tematyce królewskiej:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów