Pierścionek jak ten księżnej Diany już niedługo do kupienia!

Julita Buczek 07.05.2019
pierścionek księżnej Diany
Fotografia: Instagram @dianaremembered

Pierścień z szafirem już niedługo będzie można zobaczyć w Polsce, a następnie wylicytować na specjalnej aukcji.

14-karatowy szafir cejloński, którego wartość wyceniono na ćwierć miliona złotych, jest jednym z najciekawszych obiektów biżuteryjnych ostatnich lat. Już niedługo będzie można obejrzeć i nabyć go w Polsce.

Zobacz także: Polak projektuje dla Ikea. To niesamowity zaszczyt!

Pierścionek z szafirem na wystawie w Polsce

Szafiry cejlońskie wydobywa się na terenach Sri Lanki. To bardzo rzadki minerał, który charakteryzuje się niespotykanym kolorem oraz wyjątkowym połyskiem. Jest również jednym z najdroższych klejnotów na świecie. Jeden z największych szafirów miał 1000 karatów, a jego wartość przekroczyła kwotę 100 mln dolarów. Już niedługo na wystawie w Warszawie będziemy mogli obejrzeć pierścionek o równie intrygującym kamieniu. Pierścionek został wykonany z platyny, a oko szafiru otaczają brylanty. Szacuje się, że jego wartość wynosi około 250 tysięcy złotych. Okaz wizualnie przypomina ten, który należał do Lady Diany! W dniu zaręczyn pierścionek otrzymała księżna Catherine Middleton.

pawel_bobrowski_20190328_3315
Fotografia: Paweł Bobrowski/ materiały prasowe

Co zobaczymy na wystawie?

Na wystawie zostanie zaprezentowania biżuteria z przełomu XIX oraz XX wieku pochodząca z Francji. Obiektem, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest naszyjnik z motywem floralnym, który został wykonany ze złota oraz srebra. Kolejną ciekawą biżuterią jest również wisior z motywem kokardy, utrzymany w stylistyce belle époque. Charakteryzuje się wysokim kunsztem wykonania oraz najwyższą jakością diamentów.

pawel_bobrowski_20190403_186
Fotografia: Paweł Bobrowski/ materiały prasowe

Na wystawie będziemy mogli zobaczyć również rubinowe kolczyki z 1 poł. XX wieku, pierścionek w stylu art deco z 22 brylantami, szafirowa bransoleta  z przełomu XVIII i XIX wieku oraz naszyjnik wysadzany blisko 80 diamentami. Zwieńczeniem wystawy będzie aukcja, na której będzie można zakupić biżuterię.

 

pawel_bobrowski_20190404_203
Fotografia: Paweł Bobrowski/ materiały prasowe

Wystawa Biżuteria Kolekcjonerska: 22 kwietnia – 9 maja 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska: 9 maja 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Zobacz także: Torebki marki Michael Kors w Lidlu. Ceny was zaskoczą!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów