Pierce Brosnan reklamuje kontrowersyjny produkt jako Bond w Bollywood. Jest afera

Redakcja 21.10.2016
Pierce Brosnan w hinduskiej reklamie
Fotografia: www.youtube.com

James Bond nie jest taki sprytny, jak mu się wydaje.

Reklama z udziałem Brosnana jest typowa dla Bollywood. Wystylizowany na styl hinduskiego amanta aktor niczym agent 007 pokonuje przeciwników za pomocą swojej najcenniejszej broni - mikstrury do żucia odświeżającej oddech. Problem polega na tym, że pan masala zawiera czasem tytoń i substancje rakotwórcze. Pierce o tym nie wiedział, co oznacza, że nie zainteresował się produktem reklamowanym swoją twarzą i nie bierze za niego odpowiedzialności. 

Reklamowane przez byłego Jamesa Bonda Pan Bahar to mieszanina limonki, orzechów, tytoniu i przypraw. Twarz Brosnana pojawiła się w hinduskiej telewizji i na billboardach na początku października, co wywołało oburzenie internautów. Fakt, że ten odświeżacz oddechu może powodować raka ust i gardła jest w Indiach powszechnie znany. Sprawą zajął się nawet hinduski parlament, który zakazał emitowania reklamy. Jej twórcy tłumaczyli, że Pierce Brosnan reklamuje wersję bez nikotyny i tytoniu. Na nic się one jednak nie zdały, ponieważ nie tylko tytoń jest w tym produkcie substancją niebezpieczną dla zdrowia. Groźny jest również orzech supari, który organizacja WHO uznała za rakotwórczy. 

Szok i przeprosiny

Pierce Brosnan, kiedy dowiedział się o aferze związanej ze swoją reklamą powiedział, że jest zszokowany i zasmucony. Nie zdawał sobie sprawy z tego, co reklamuje. – Nigdy bym nie zgodził się na promowanie produktu, który jest niezdrowy w Indiach – napisał w oświadczeniu opublikowanym w magazynie "People". Twierdzi, że producenci powiedzieli mu, że Pan Bahar odświeża oddech i wybiela zęby, jest całkowicie naturalny, nie zawiera tytoniu, supari ani żadnych innych szkodliwych substancji. 

Cierpiałem po stracie mojej pierwszej żony, córki i wielu przyjaciół, którzy zmarli na raka. Jestem w pełni oddany wspieraniu opieki medycznej dla kobiet i prowadzeniu badań nad poprawą ochrony ludzkiego zdrowia i łagodzeniu cierpienia – powiedział Brosnan w rozmowie z "People". Stwierdził, że producent Pan Bahar dopuścił się manipulacji twierdząc, ze były Bond promuje całą linię produktów firmy, mimo że takiego zapisu nie było w umowie, dlatego sprawą zajmą się jego prawnicy. – Proszę przyjmijcie moje najszczersze przeprosiny – kajał się. 

Aktor nie miał innego wyjścia, ponieważ sprawa uznawana jest za skandaliczną nie tylko w Indiach, ale na całym świecie. Internauci nie kryją swojego zniesmaczenia. I wcale nie mają na myśli kiepskiej jakości i bollywoodzkiego kiczu, którym ocieka reklama.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów