Pięć rzeczy, przez które można stracić sympatię znajomych. Co denerwuje ich najbardziej?

Anna Respondek 23.10.2017
Przyjaźń
Fotografia: Pexels

Warto zwrócić na to uwagę. 

Aby zasłużyć na czyjąś sympatię i przyjaźń trzeba się mocno postarać. To proces, który potrafi trwać latami, jednak warto poświęcić na niego czas. Okazuje się jednak, że dużo łatwiej stracić w czyiś oczach, niż w nich zyskać. Co najczęściej doprowadza do takiej sytuacji? Oto pięć zachowań, które bardzo szybko sprawią, że stracimy wszystkich znajomych i przyjaciół

giphy-downsized

Mania na "selfie"

Produkowanie i publikowanie zbyt dużej ilości zdjęć, może w łatwy sposób zrazić do nas inne osoby. Analiza, podczas której wzięto pod uwagę ponad 500 kont na Facebooku, wykazała, że pokazywanie rodzinnych zdjęć i ciągłe wrzucanie nowych selfie, wpływa niekorzystnie na odbiór naszej osoby. Dlatego czasem warto zachować niektóre rzeczy dla siebie. 

Chwalenie się znajomościami

Fajnie, że jesteś w bliskich relacjach z kimś znanym i szanowanym. Jednak w momencie, w którym zaczynasz się tym przechwalać na prawo i lewo, bez względu na to, czy ktoś ma ochotę słuchać, czy nie, stajesz się dla otaczającego świata irytujący. 

giphy-downsized

Jestem taki skromny!

Skromność i pokora to bardzo ważne cechy, które powinien posiadać każdy człowiek stąpający po ziemi. Jednak prawdziwa pokora nie ma nic wspólnego z ciągłym powtarzaniem "pracuję tak ciężko", "przejmuję się wszystkim za bardzo". Czasem oczywiście każdy chce zrzucić z ramion pewien ciężar, jednak bycie skromnym nie polega na ciągłym podkreślaniu tego. 

Ukrywanie uczuć

Podczas badań nad uczuciowością człowieka, naukowcy pokazali ankietowanym twarz aktora w dwóch różnych odsłonach. Na jednym wideo był otwarty i bez skrępowania pokazywał swoje uczucia, na drugim tłumił swoje emocje. Wszyscy badani znacznie wyżej ocenili wideo numer jeden, ponieważ zazwyczaj wolimy przyjaźnić się z kimś, kto nie jest zamknięty i zdystansowany. 

giphy-downsized

Brak uśmiechu

Ludzie znacznie lepiej reagują na osoby, które często się uśmiechają i mają przyjazny wyraz twarzy. Okazuje się, że dzięki pięknemu uśmiechowi dużo łatwiej nas zapamiętać i już po pierwszym spotkaniu poczuć nić sympatii. 

Co Was denerwuje najbardziej? 

giphy (52)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów