Jeśli lubisz czarną kawę, może to oznaczać, że jesteś psychopatą

Anna Respondek 02.05.2018
Klaun
Fotografia: Shutterstock

Najnowsze badania wykazały, że istnieje związek między piciem kawy a skłonnościami psychopatycznymi. 

Kawa, kawusia to dla wielu ludzi niemalże napój bogów. To właśnie dzięki kawie ludzkość jest w stanie wstać z łóżka i zmierzyć się z czekającymi na nią przeciwnościami losu, na przykład kolejnym dniem w pracy. 

Zobacz także: Pijesz trzy kawy dziennie? Naukowcy mają dla ciebie dobrą wiadomość

Jednakże najnowsze badania pokazały, że istnieje związek między miłością do kawy a skłonnościami do zachowań psychopatycznych. Która kawa świadczy o nas najgorzej? Według analizy naukowców opublikowanej w czasopiśmie "Appetite" lubowanie się w gorzkim smaku świadczy o tym, że ludzie skłonni są do "codziennego sadyzmu".

Specjaliści z Uniwersytetu w Innsbrucku do eksperymentu zaprosili 1000 dorosłych osób, które miały wybrać swoją ulubioną kawę. Później wypełniły one serię testów, które oceniły ich aspołeczne cechy osobowości, takie jak skłonność do sadyzmu czy narcyzmu. Co oznacza lubowanie się w "codziennym sadyzmie"? To przede wszystkim powodowanie u innych umiarkowanego bólu. 

Nie tylko zamiłowanie do czarnej kawy powinno nas zaniepokoić. Również osoby, które lubią rzodkiewkę lub seler wykazały skłonności antyspołeczne. 

A Wy, jaką kawę lubicie najbardziej?

Zobacz także: Wiadomo już, która pora dnia jest najlepsza na filiżankę kawy

Zobacz także produkty, które utrudniają odchudzanie:

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów