Pewnych tematów lepiej nie poruszać w pracy. O tych rzeczach nie rozmawiaj z kolegami z biura

Katarzyna Leszczyńska 23.11.2017
Niektórych tematów lepiej nie poruszać w miejscu pracy
Fotografia: pexels.com

To może się źle skończyć.

Często w pracy nawiązujemy bliskie relacje z innymi, a nawet zaczynamy się przyjaźnić ze współpracownikami. Wówczas zaciera się granica poruszanych tematów. Warto jednak zawsze z tyłu głowy pamiętać, że miejsce pracy nie jest od rozmawiania na niektóre kwestie, a pewne nasze poglądy mogą nam jedynie zaszkodzić. Portal Businessinsider.com.pl przygotował listę tematów, których nie powinniśmy ujawniać wśród współpracowników.

Przekonania polityczne

Powszechnie znana jest za zasad, że o polityce nie powinno się rozmawiać. I należy się jej trzymać w każdej sytuacji. Poglądy polityczne mogą popsuć relacje prywatne, a co dopiero mówić o zawodowych. Lepiej nie zdradzać się ze swoimi przekonaniami w miejscu pracy.

Ocena pracy innych

Ludzie mają różne kompetencje i bywa tak nawet w miejscach pracy. To, że komuś jakieś rzeczy nie wychodzą, nie oznacza od razu, że jest złym pracownikiem. Być może coś innego lepiej mu się udaje. Warto w takiej sytuacji służyć dobrą radą, ale nie oceniać przez ten pryzmat człowieka. A już na pewno nie może obgadywać tej osoby do innych współpracowników.

Zarobki

Poruszanie tego tematu w miejscu pracy nie może skończyć się dobrze. W wielu firmach obowiązuje nawet zakaz rozmów na ten temat. Pracownicy nawet na tych samych stanowiskach mogą różnić się zarobkami i wcale nie ze względu na swoje umiejętności, ale np. wcześniejsze doświadczenie lub staż pracy. Świadomość, że ktoś zarabia więcej od nas może spowodować, że będziemy czuli się jedynie gorzej.

Lepiej nie opowiadać o swoim negatywnym stosunku do pracy

Negatywny stosunek do pracy

Każdy może mieć gorszy dzień i od czasu do czasu ponarzekać na stanowisko. Nie warto jednak wspominać o tym w miejscu pracy. Nawet, jeżeli jest to jednorazowa sytuacja, możemy zostać odebrani jako wieczne marudy, które nie lubią swojej pracy. A to może nie spodobać się naszemu szefowi.

Nasze życie seksualne

To chyba oczywiste. Spraw intymnych nie powinniśmy poruszać nawet z najbliższymi osobami. A co dopiero mówić z ludźmi, z którymi pracujemy. Chyba nie chcemy, żeby cała firma huczała później od plotek na nasz temat.

Cudze życie seksualne

Jeżeli już zdarzy się, że ktoś nie zna tych zasad i opowiada o swoich podbojach seksualnych na prawo i lewo, warto puścić to mimo uszu. Podobnie jak sami nie chcemy, żeby nasze życie intymne było komentowane, tak samo my nie powinniśmy oceniać, ani obgadywać takiej osoby.

Dzika młodość

Fajnie od czasu do czasu powspominać. O najbardziej ekstremalnych poczynaniach z młodości warto opowiadać jednak tylko zaufanym osobom. Przez niektóre ekscesy możemy być odebrani jako niekompetentni również po upływie lat.

Chęć zmiany pracy

Jeżeli myślimy o zmianie pracy, jednak jeszcze nie jesteśmy tego pewni lub dopiero się rozglądamy, nie warto o tym opowiadać wszem i wobec. Chyba, że boimy się samemu powiedzieć o odejściu i chcemy zostać zwolnionymi. 

Mówienie o pewnych rzeczach w pracy może nie skończyć się dla nas dobrze
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów