Coming out aktora TVP. Publicznie wyznał, że jest gejem

Paweł Tomaszewski jest gejem.
Fotografia: instagram.com/pawel_tomaszewski_official/

Paweł Tomaszewski to aktor znany z wielu seriali TVP - między innymi "Ojca Mateusza", "Na dobre i na złe" czy "Czas honoru". Gwiazdor zaskoczył dziś opinię publiczną niecodziennym wyznaniem - przyznał na swoich mediach społecznościowych, że jest gejem.

Paweł Tomaszewski, aktor wielu filmów i seriali, wyznał dziś światu, że jest gejem. Odtwórca roli w "Ojcu Mateuszu" i "Hotelu 52" do tej pory ukrywał swoją orientację, jednak przy okazji ostatnich wydarzeń w Białymstoku i zainicjowanej akcji "LGBT to ja" postanowił dokonać coming outu.

Paweł Tomaszewski jest gejem

Młody gwiazdor we wpisie na Instagramie szczerze przyznał, że jest gejem. Opisał również swoje zmagania z depresją i to, jak się czuje będąc osobą należącą do środowiska LGBT.

Doktor powiedział, że to depresja. Utajona, czyli bardziej sprytna (s*ka). Przyjmijmy taką nazwę. Ok. Niczego to nie zmienia. Biorę jedną pastylkę dziennie, żeby świat był przyjaźniejszy, ale jak ma być przyjaźniejszy wśród ludożerców. I choć w istocie lgbt to ja, to nie mam zamiaru tatuować sobie tego na czole. Ta przynależność tylko częściowo definiuje mojego człowieka. Ważne co masz w głowie, czy masz talent i coś pięknego w sobie - rozpoczyna swój wpis Tomaszewski.

Aktor wyznał, że nie jest jedyną homoseksualną osobą w swojej rodzinie. Podkreślił również, że czuje się Polakiem i katolikiem.

Nie jestem pierwszą homoseksualną osobą w mojej rodzinie. W naszym rodzie. Ale być może pierwszą, która ma odwagę mówić o sobie i żyć godnie, i w prawdzie bez uciekania w nałogi, fikcyjne małżeństwa czy funkcje społeczne/kościelne. Jestem Polakiem, katolikiem a coraz częściej mam wrażenie że mieszkam na Białorusi.

Na koniec aktor zadał pytanie o to, co się stało ze znakiem pokoju i czy jest on jeszcze aktualny. Wielu fanów poruszył coming out gwiazdora. W komentarzach przekazują mu słowa wsparcia.

Zobacz także: Tomasz Kammel opublikował zdjęcie tęczy. Fan: "Kolejny z TVP wyleci"

Każdy prawdziwy fan chciałby spędzić trochę czasu ze swoim idolem. Z kim Ty powinieneś imprezować? Sprawdź to!

Cezary Pazura
Rozwiąż quiz

Z którym polskim aktorem powinieneś iść na imprezę? Sprawdź!

Cezary Pazura

1. Który z tych filmów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów