Młynarska oskarża Wajdę. "Zmusił mnie do zagrania nago odważnej sceny erotycznej"

Hanna Skowron 15.05.2019
Paulina Młynarska
Fotografia: Mariusz Gaczynski/East News

Aktorka zabrała głos w sprawie głośnego dokumentu Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele. Odniosła się w nim do swoich traumatycznych doświadczeń.

11 maja miał premierę kontrowersyjny dokument Tomasza Sekielskiego pt. "Tylko nie mów nikomu". Dziennikarz przedstawił w nim problem "zamiatania pod dywan" doniesień o popełnianiu przestępstw przez księży w polskim Kościele.

Film skomentowało wiele polskich gwiazd, w tym Paulina Młynarska. Swoje refleksje zawarła w felietonie dla Onetu, w którym zadała pytanie, czym pedofilia w Kościele różni się od tej popełnionej przez świeckie osoby. W ten sposób odniosła się do własnych doświadczeń.

Paulina Młynarska o erotycznej scenie u Andrzeja Wajdy

Dokument Tomasza Sekielskiego poruszył wiele osób. Wiele z nich wiedziało o skali problemu pedofilii wśród księży, ale nie zdawało sobie sprawy z tego, jak bardzo problem ten jest ignorowany. Sprawę skomentowała m.in. Paulina Młynarska.

Sama będąc osobą, która w dzieciństwie została zmanipulowana i wykorzystana przez człowieka, który stanowił gigantyczny autorytet, śledzę proces ujawniania tego typu przestępstw wobec dzieci od dawna i bardzo uważnie - pisze w felietonie.

Film Sekielskiego nie zszokował aktorki. Sama przeprowadzała wywiady z licznymi ofiarami przestępstw na tle seksualnym. Do tego dziennikarka ma bardzo podobne doświadczenia, o czym przypomina w felietonie.

Wiem od dawna, jak to wygląda. Mam już za sobą etap ściśniętego żołądka i zwierających się pięści. Odeszłam ze świata, który woli odwracać oczy od zła, jakie wyrządzają tacy ludzie jak ten, który dla swej chwilowej artystycznej wizji odebrał mi końcówkę dzieciństwa i zatruł młodość.

W ten sposób Młynarska nawiązała do erotycznej sceny w filmie "Kronika wypadków miłosnych" Andrzeja Wajdy, w której zagrała. Miała wówczas 14 lat i została do tego zmuszona.

Miałam 14 lat, kiedy Andrzej Wajda, na planie swojego filmu »Kronika wypadków miłosnych« zmusił mnie do zagrania nago bardzo odważnej sceny erotycznej z udziałem 18-letniego wówczas śp. Piotra Wawrzyńczaka. Byłam pod wpływem środków uspokajających i alkoholu podanych mi przez inne osoby dorosłe pracujące na planie. Dlaczego nie zatrudniono dublerki do zagrania tej sceny, tylko wykorzystano dziecko? Nie wiem (...) Dlaczego nikt, w kilkudziesięcioosobowej ekipie złożonej z dorosłych ludzi, nie zaprotestował?

Myślicie, że tego typu świadectw po premierze filmu będzie tylko więcej?

Niezwykły projekt, który podbija serca wielu na całym świecie. Zobaczcie zdjęcia gwiazd, które pozują ze swoimi młodszymi wcieleniami.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów